На Полтавщині звільнили 21 особу, які примусово утримувались у «реабілітаційних центрах»

4

У двох реабілітаційних центрах Полтавщини знаходились 40 осіб, які, за кошти родичів, проходили курс реабілітації від наркотичної та алкогольної залежності.

Фото: pol.gp.gov.ua

Фото: pol.gp.gov.ua

Про це повідомляє прес-служба прокуратури Полтавської області.

21 особа повідомили, що їх тримали на території закладів незаконно, усупереч їх волі, обмежуючи особисту свободу. Права вільного виходу з домоволодіння останні не мали, вікна були заґратовані та закриті, доступ свіжого повітря обмежено.

Окрім того, деякі особи повідомили, що працівники реабілітаційного центру примусово надавали лікарські засоби невідомого походження, а за порушення режиму останніх карали шляхом обмеження доступу до їжі та забороною спілкування між собою.

Під час обшуку виявлено та вилучено медичну документацію осіб, які перебувають за вказаною адресою, зошити, документи, на підставі яких особи поміщалися до вказаного закладу та на основі якої здійснюється діяльність центрів.

За результатами обшуків 21 особа (мешканці Полтавської, Дніпропетровської, Івано-франківської, Київської, Житомирської, Харківської, Чернівецької, Кіровоградської, Сумської та Тернопільської областей) за власним бажанням залишили вказані реабілітаційні центри.

Наразі проходить розлідування. За вчинення відповідних злочинів передбачено кримінальну відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк до 8 років.

Нагадаємо, що у серпні 2017 року у Полтавському реабілітаційному центрі також виявили людей, яких незаконно утримували.

15 февраля 2019
14 февраля 2019
13 февраля 2019