На Полтавщині зростає використання морфіну та трамадолу у знеболювальних цілях

3

До такого висновку дійшли в Інституті аналітики та адвокації. Уже рік фахівці за підтримки МФ «Відродження» досліджують тенденції споживання нарковмісних препаратів в Україні у 2011-2015 роках.

В області працює лише 1 підприємство (ПОКП «Полтавафарм»), яке має ліцензію на відпуск нарковмісних препаратів або ж, як їх ще називають медики, опіоїдних анальгетиків. Комунальне підприємство має 27 аптечних закладів, які власне займаються реалізацією та відпуском цих ліків. Переважно використовують в Україні 6 основних препаратів: морфін, омнопон, кодеїн, промедол, трамадол і фентаніл. Їх призначають тяжкохворим пацієнтам аби втамувати нестерпний біль.

(інфографіка: Реалізація наркотичних препаратів  громадянам за рецептами)

На Полтавщині у 2011-2015 роках реалізація морфіну за рецептами незмінно зростала. Таблетована форма препарату з’явилася у 2013 році та стала домінуючою порівняно з розчином. Також зростала до 2015 і реалізація трамадолу.

– Усі ці цифри говорять про те, що полтавці отримують все більше опіоїдного знеболення. – переконує Олександр Ткаченко, старший аналітик ГО «Інститут аналітики та адвокації». – Важливо, що з кожним роком аптеки у все більшій кількості відпускають анальгетики по рецепту, тобто «в руки» пацієнтові. А це означає, що полтавцям не потрібно щодня навідуватися до лікарні для введення ін’єкцій.

Що не менш важливо, зазначають в ІАА, зросла кількість реалізованого таким чином морфіну. Він вважається золотим стандартом знеболення і з 2013 року його відпускають у зручній для людей  таблетованій формі.

– Варто зауважити, що Полтавщина стала єдиним регіоном в Україні, який повністю надав нам усю необхідну інформацію для здійснення дослідження. – зауважує Олександр Ткаченко, старший аналітик ГО «Інститут аналітики та адвокації». – КП « Полтавафарм» зробило тотальну роботу, коли зібрало інформацію з усіх 27 аптек. До того ж, фахівці підприємства надали не загальну статистику, а сформували вибірку по рокам та «споживачам» (лікувальним закладам та рецептам пацієнтів). Саме це і потрібно було нам для якісного аналізу.

Нагадаємо: під час цього дослідження аналітики встановили, що лише кожна п’ята аптека в Україні дотримується закону України «Про доступ до публічної інформації».

Прес-служба ГО «Інститут аналітики та адвокації»

Коментувати

3 Коментарів
Лев
• 13:52 | 22 серпня 2017

а если легализировать коноплю – то аптеки получат ну очень большую прибыль)

Відповіcти
Анон
• 14:03 | 22 серпня 2017

Звучит необычайно резонно…

Юля
• 11:54 | 22 серпня 2017

Ого, як зросли виторги

Відповіcти
22 березня 2018
21 березня 2018