На Полтавщині знову виявили правопорушення у веденні політичної агітації (Фото)

Громадська мережа ОПОРА звернулась до поліції щодо можливого правопорушення у веденні політичної агітації.

Фото: ГМ "ОПОРА"

Фото: ГМ «ОПОРА»

Про це повідомляється на сайті Громадської мережі.

8 лютого в Новосанжарському районі представники ОПОРИ зафіксували білборди з агітацією кандидата на посаду Президента Петра Порошенка, які не містять вихідних даних. Тому вони мають ознаки порушення виборчого законодавства.

Фото: ГМ "ОПОРА"

Фото: ГМ «ОПОРА»

Згідно з частиною 16 статті 64 Закону України «Про вибори Президента»:

– Забороняється виготовлення та розповсюдження друкованих передвиборних агітаційних матеріалів, що не містять відомостей про установу, яка здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, та замовника відповідних матеріалів.

Відносно можливого порушення вимог Закону представниками ОПОРИ були складені заяви до поліції задля подальшої перевірки.

–  Розміщення агітаційних матеріалів одразу після реєстрації кандидата на пост Президента та відсутність вихідних даних містить ознаки порушення законодавства України, зокрема щодо фінансування виборчої кампанії за кошти виборчого фонду. Окрім цього, звертаємо увагу, що участь посадових осіб у виборчому процесі має здійснюватися з неухильним дотриманням вимог чинного законодавства та міжнародних стандартів, – зазначив координатор ОПОРИ в Полтавській області Костянтин Донченко.

Також представники ОПОРИ фіксують велику кількість зовнішньої політичної реклами партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність» на території Полтавщини, де використане повне ім’я зареєстрованого кандидата в Президенти.

Фото: ГМ "ОПОРА"

Фото: ГМ «ОПОРА»

Організація звернулась з офіційним листом до місцевого осередку партії «Солідарність», щодо використання повного імені Петра Порошенка в назві партії. Задля уникнення порушення рівності виборчого права представники ОПОРИ закликали в рекламних цілях на період виборчого процесу використовувати скорочену назву партії «БПП «Солідарність» замість повної – «Блок Петра Порошенка «Солідарність». Згадка прізвища та імені кандидата на пост Президента в назві партії в ході здійснення передвиборчої агітації може призвести до порушення принципу рівності кандидатів. Відповідно до частини 3 статті 3 Закону України «Про вибори Президента України», всі кандидати мають рівні права і можливості брати участь у виборчому процесі.

Зазначимо, що 7 лютого ЦВК зареєструвала Петра Порошенка в якості кандидата-самовисуванця на посаду Президента.

Раніше повідомлялось, що Нацполіція отримала понад 300 звернень про агітацію недозволеними методами.

Читайте також: Агітаційні передвиборчі матеріали: коли за них передбачена відповідальність.

Залишити відповідь
Коментувати

2 Коментарі

Порох надів очки і руліт,не баче жодних перешкод!

2019-02-09
Ліза
Відповіcти
0

Якось усе це странно,що вони не знаютьшо не можна і такі гроші бахвють в борди? Краще б хворим дітям віддали(

2019-02-09
Лариса
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: