На Полтавщині збудують 37 нових амбулаторій

0

Полтавщина увійшла у першу 15-ку областей, яким Мінрегіон затвердив проекти нових амбулаторій. Наша область однією з перших підготувала проекти будівництва та захистила їх. На Полтавщині збудують 37 амбулаторій.  

Типовий проект амбулаторії

Типовий проект амбулаторії

Мінрегіон опублікував перший список нових амбулаторій, що з’являться у 15 областях країни. Серед цих регіонів і Полтавщина. Місцева ОДА однією з перших підготувала проекти для будівництва амбулаторій у віддалених селах. Сучасні приміщення з технічним оснащенням тепер з’являться майже у 40 населених пунктах.

Амбулаторії будуватимуть у рамках нової мережі первинної медичної допомоги. Їх робитимуть енергоефективними. В амбулаторії також закуплять сучасне обладнання, в тому числі — телемедичне. Лікарі зможуть консультуватися з обласними лікарнями, вузькоспеціалізованими фахівцями та швидше вирішувати проблеми хворого.

За словами очільника Полтавської області Валерія Головка, сільська медицина — це болюча тема протягом усіх років незалежності країни. Але з підтримкою держави ці проблемні питання почали вирішуватися.

—Люди в кожному селі, незважаючи на відстань від міста, повинні отримувати максимально якісні медичні послуги. Полтавщина і далі активно підтримуватиме реформи, — говорить Валерій Головко.

На Полтавщині будуватимуть амбулаторії у Полтавському, Шишацькому, Чутівському, Семенівському, Кременчуцькому, Гадяцькому, Машівському, Новосанжарському, Лубенському, Великобагачанському, Решетилівському, Пирятинському, Оржицькому, Миргородському, Лохвицькому, Кобеляцькому, Зіньківському, Диканському, Гребінківському, Глобинському районах.

— Ми відходимо від тих радянських принципів: десь підкрасити, заштукатурити діру у стіні. Це не достатньо ефективно і прослужить рік-два, у найкращому випадку, — говорить директор обласного Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Тимофій Голбан. — Зараз ми реалізовуємо якісні проекти, які працюватимуть десятки років. Я постійно контролюватиму хід будівництва цих амбулаторій. Адже найважливіше — це здоров’я людей, — додає посадовець.

Сучасні амбулаторії будуватимуться і у новостворених об’єднаних громадах Полтавського району: Щербанівській та Мачухівській. Вони утворилися у грудні минулого року і вже активно розпочали свій розвиток.

— Ми об’єднувалися саме для того, щоб розвивати наші села. Тепер у нас з’явилося набагато більше можливостей для реалізації проектів. Ми ремонтуємо дороги, які наболіли усім. Зараз будуватимемо амбулаторію, про яку вже давно говорили, — розповідає очільник Щербанівської ОТГ Ігор Процик.

Мачухівська ОТГ об’єднала сільради з трьох районів. Тому тут особливо важливо створити якісну мережу надання медпослуг:

– Медицина — це та річ, яка турбує усіх. І зараз ми матимемо можливість вивести її на зовсім новий рівень. Все це результат співпраці влади різних рівнів. Впевнений, що в нашій громаді її оцінять, — наголосив голова Мачухівської об’єднаної громади Валерій Білокінь.

Нагадаємо, реформу сільської медицини ініціював президент Петро Порошенко. А з вересня 2017 року Мінрегіон, разом із МОЗ, розпочали працювати над створенням системи, яка б забезпечила якісну первинну послугу у сільській місцевості.

Прес-служба Полтавської ОДА

17 серпня 2018
16 серпня 2018