На Полтавщині затримали 17-річного хакера

Марія Куцина
17:10 | 20 жовтня 2018
0

Хлопець виявився студентом одного із технічних навчальних закладів.

На Полтавщині затримали 17-річного хакера. Фото: facebook.com/cyberpoliceua/

На Полтавщині затримали 17-річного хакера. Фото: facebook.com/cyberpoliceua/

Про це повідомляє Департамент кіберполіції Національної поліції України.

Ним виявився 17-річний студент одного із техічних навчальних закладів Полтавщини. Молодик модифікував шкідливе програмне забезпечення, після чого розповсюджував його у мережі Інтернет. Основною метою таких його дій було отримання доступу до операційних систем уражених комп’ютерів.

В подальшому, отримавши такий доступ, хакер мав можливість копіювати всю файлову систему, логіни та паролі в браузері, отримувати віддалений доступ до комп’ютера, здійснювати запис роботи робочого столу та вчиняти будь-які несанкціоновані дії з цього ПК.

За даним фактом поліція розпочала кримінальне провадження за ч. 1 ст. 361-1 (Створення з метою використання, розповсюдження або збуту шкідливих програмних чи технічних засобів, а також їх розповсюдження або збут) КК України.

Поліцейські провели санкціонований обшук за місцем проживання зловмисника, звідки вилучили комп’ютерну техніку та мобільні телефони хакера, які він використовував у своїй злочинній діяльності. Під час попереднього огляду його техніки спеціалісти з кіберполіції виявили інформацію, яку хакер встиг скопіювати з комп’ютерів жертв. Наразі вилучену техніку направлено на експертизу.

Досудове розслідування триває. Працівники кіберполіції встановлюють осіб, які стали жертвами злочинних дій хакера, та проводять подальший збір доказів його протиправної діяльності.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: