На Полтавщині запровадять преміальні стипендії для юних спортсменів

0

Тріумфальна перемога полтавки Аміни Баккаєвої на чемпіонаті Європи з тхеквон-до не лише пославила Полтавщину у світі. Відтепер юні спортсмени, які здобуватимуть значні результати на змаганнях високого рівня отримуватимуть стипендії з обласного бюджету.

12029780_965296750223637_8309742087684523160_o

Фото: facebook

З такою ініціативою виступили голова Полтавської облдержадміністрації Валерій Головко і голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький під час зустрічі з юною чемпіонкою.

 – Результати такого рівня потрібно заохочувати, щоб у юних спортсменів був стимул до розвитку, щоб вони служили взірцями для своїх однолітків. Тому я сьогодні ж доручу управлінню фізкультури і спорту розробити програму відзначення наших юних чемпіонів, адже вони – окраса області, – зазначив під час зустрічі Валерій Головко.

– Депутатський корпус, думаю, підтримає цю ідею. І програму ми обов’язково обговоримо під час найближчої сесії обласної ради, яка відбудеться наприкінці березня, – повідомив голова обласної ради Олександр Біленький.

12778776_965296736890305_529351834976176458_o

Фото: facebook

Аміна Баккаєва тхеквон-до займається чотири роки. Але навіть за такий малий відрізок часу здобула чемпіонський титул змагань, які відбулись наприкінці лютого у турецькому місті Белек. Секрет успіху простий.

– Наполегливість і постійне вдосконалення. Я займаюсь по дві години щодня, постійно тренуюсь, щоб підтримувати форму. У тхеквон-до прийшла випадково – раніше займалась гімнастикою, і в тому ж приміщенні тренувались юні тхеквондисти, – розповідає Аміна Баккаєва.

У юної чемпіонки по справжньому спортивна родина. Її батько – майстер спорту з боротьби, мама займалась легкою атлетикою.

 – З Аміною зростають ще двоє молодших братиків, яким уже значно простіше буде пробитись у спорті. Це дуже хороша ініціатива обласної влади запровадити іменні стипендії для молодих спортсменів. Адже батькам важкувато забезпечувати дітей самотужки, особливо у виїздах на чемпіонати міжнародного рівня, – розповідає батько чемпіонки Беслан Баккаєв.

Попереду у Аміни нові перемоги і здобутки – сьогодні вона уже у збірній України з тхеквон-до, у свої одинадцять вже виконала норматив кандидата у майстри спорту. Цього року дівчинка візьме участь ще в одразу двох змаганнях – Чемпіонаті Європи у квітні, і у першості світу, яка відбудеться восени.

Прес-служба Полтавської обласної ради

Коментувати

21 березня 2018