На Полтавщині заповідник придбав авто з суттєвою переплатою та низкою порушень

Трибуна
15:10 | 12 жовтня 2018
0

Комунальна установа “Історико-культурний заповідник Більськ” придбала пасажирський фургон “Citroën Spacetourer” за 1 098 000 грн. Відповідне повідомлення про укладання договору з постачальником з’явилось на порталі “Prozorro” ще 18 вересня.

закупки-Більськсайт

Згідно з тендерною документацією, замовник обрав автомобіль “Citroën Spacetourer” комплектації “Вusiness”. І хоча офіційно посадовці не виключали імовірність розгляду пропозицій інших моделей авто, технічні специфікації закупівлі були прописані виключно під конкретну модель, зазначену вище. Відповідно, дискримінуючи інші автівки аналогічного класу, такі як: “VW Transporter”, “Renault Trafic”, “Hyundai H-1”.

43787650_2016031288687816_8582009402381303808_n

Слід зазначити, що схожими на “Citroën Spacetourer” також є моделі “Peugeot Traveller” і “Toyota ProAce”. Але замовник зазначив саме модель “Citroën”, про що свідчить назва документу, викладеного на “Prozorro”.

1

Серед інших “особливостей”, вказаних замовником, можна помітити наявність кріплення для дитячих сидінь ISOFIX на другому ряді сидінь та системи початку руху на схилі HLA. І якщо останній пункт можна пояснити умовами експлуатації авто на території заповідника, то з приводу кріплень для дитячого сидіння виникають питання, адже це службове авто, а не сімейний автомобіль для працівників комунальної установи.

Також одним з обов’язкових пунктів є шини 215/65R16С на сталевих дисках (стандартні для “Citroën Spacetourer”). З огляду на це, ми можемо стверджувати, що умови закупівлі прописані суто під дану модель.

Але на цьому порушення у тендері не завершуються. Адже участь в аукціоні приймали дві пов’язані фірми, що є порушенням чинного законодавства. Цікаво, чому замовник не звернув увагу на приналежність обох фірм до групи компаній “АІС ГРУП Україна”, що відображено навіть у назві обох ТОВ.

3

Також про цей факт свідчить інформація з офіційного сайту «АІС ГРУП Україна».

4

5

Особливо уважний читач міг помітити, що ТОВ “АІС Автоцентр Дніпро” не є офіційним дилером “Citroën”, а лише виступає у ролі посередника, тоді як дилером є той самий ТОВ “АІС Полтава Трейд”. З загальної логіки виходить, що замість необхідних, за правилами проведення державних закупівель, двох учасників ми маємо фактично одного. Який, маніпулюючи ціною, підписав контракт з комунальною установою “Історико-культурний заповідник Більськ”.

А на “десерт” ми маємо переплату у 92 300 грн, відносно до цін на цей автомобіль, що зазначені на офіційному сайті “Citroën Україна” та власне на сайті ТОВ “АІС Полтава Трейд”. Цікаво, чому відповідальні за закупівлю особи не помітили різниці в ціні? Чи може так і було задумано? Обравши іншого постачальника, установа могла б зекономити 92 тисячі гривень.

6

7

Зазначимо, що економія коштів платників податків могла б бути значно більшою, якби посадовці розглядали закупівлю іншої моделі авто. Наприклад, “Renault Traffic” — його вартість складає від 853 200 грн до 895 200 грн. залежно від потужності двигуна, або будь-який інший автомобіль.

Владислав Башук

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: