На Полтавщині з’являться «Доброзичливі аптеки»

1

З 1 січня на Полтавщині з’являться «Доброзичливі аптеки». Про це повідомив директор ПОКП «Полтавафарм» Валерій Прядко 24 листопада під час Всеукраїнської науково-практичної конференції  «Теоретико-правові засади формування сучасного медичного права в Україні».

Screenshot_4

— “Доброзичлива аптека” – це програма, яку ми плануємо запустити з 1 січня 2017 у мережі «Полтавафарм». Її мета: задоволення прав та інтересів споживачів і проведення єдиної державної політики в галузі стабільного та якісного забезпечення лікарськими засобами закладів охорони здоров’я  населення  Полтавщини; удосконалення якості надання фармацевтичних послуг і підвищення персональної відповідальності фармацевтів, діяльності зі зміцнення здоров’я, запобігання захворювань шляхом провадження елементів аптечної належної практики; удосконалення керівних процесів діяльності аптечних закладів підприємства шляхом розширення та удосконалення системи управління якості в аптечній мережі підприємств, — повідомив директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Віктор Лисак.

Screenshot_5

Прес-служба Полтавської ОДА повідомила, що очікується формування ефективної бізнес-моделі соціально відповідального, конкурентноспроможного, прибуткового та інвестиційно привабливого підприємства. Основні завдання програми «Доброзичлива аптека»: забезпечення фізичної доступності фармацевтичної продукції через оптимізацію аптечної мережі, закриття нерентабельних аптечних закладів,відкриття  аптечних закладів в населених пунктах і в районах міст, де відсутні аптеки, укладення договорів з медичними працівникам ФАПів таЦПМСД, а також забезпечення фізичної доступності лікарських засобів і виробів медичного призначення шляхом створення оптимальних запасів (потреба у різних районах – різна). Передбачається просування на фармацевтичний ринок лікарських засобів власного виробництва.

— Ще одним завданням програми визначено пропаганду здорового способу життя серед населення (індивідуальні бесіди,поширення листівок, пам’яток, профілактика шкідливих звичок,нераціонального харчування, сезонна інформація про профілактика грипу та гострих підшлункових та кишкових захворювань). Тобто наше підприємство готове активно допомагати Департаменту охорони здоров’я у цьому напрямку, — зазначив Валерій Прядко.

Важливим питанням є кадрове забезпечення аптечних закладів, у тому числі приватних, підкреслив директор «Полтавафарм». За його словами, дуже напружена ситуація з фахівцями-фармацевтами у Козельщинському,Семенівському, Оржицькому та Чорнухинському районах.

20 червня 2018