На Полтавщині впроваджують новітнє лікування від туберкульозу

0

Нещодавно в ОДА відбувся “круглий стіл”, у рамках впровадження Проекту “Challenge TB”, з метою контролю лікування хворих на туберкульоз.

фото: adm-pl.gov.ua

фото: adm-pl.gov.ua

За словами Тамари Іваненко, керівника проекту, на базі клініки Національного інституту фтизіатрії і пульмонології імені Ф.Г. Яновського планують запровадити безкоштовне лікування найважчих форм мультирезистентного туберкульозу препаратом бедаквілін. Наразі цей препарат вважається найефективнішим у лікуванні даної хвороби.

Для широкого інформування громадян були розроблені відповідні брошури: “Оптимальні моделі”, “Стратегія підтримки пацієнтів” та “Дорожня карта”, повідомляє ОДА.

Головний лікар обласного клінічного протитуберкульозного диспансеру розповів про результати впровадження моделей амбулаторного лікування хворих на туберкульоз та досвід роботи районних фтизіатрів.

Також до лікування хворих також долучаються і неурядові організації: Полтавське обласне Товариство Червоного Хреста України та БО “Світло надії”.

Довідка: Мультирезистентний туберкульоз – це найбільш небезпечна форма туберкульозу, при якій мікобактерії туберкульозу стають стійкими (несприйнятливими) як мінімум до двох найбільш важливих протитуберкульозних препаратів: ізоніазиду та рифампіцину.

Коментувати

18 березня 2018
17 березня 2018