На Полтавщині відкрили 4 кримінальних провадження за фактом порушень на виборах

0

15 листопада 2015 року в 31 населеному пункті Полтавської області відбулося повторне голосування з виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів. Тож сьогодні в УМВС підбивали підсумки безпосередньо виборчого процесу другого туру і стану правопорядку в області.1

За другий тур виборчої кампанії до поліції надійшло 44 повідомлення від громадян про ймовірні порушення. Зокрема, за чотирма фактами відкриті кримінальні провадження, як повідомив журналістам начальник УМВС у Полтавській області Олег Бех.

Серед найпоширеніших звернень були: повідомлення, які стосувалися порушення заборони агітації в день виборів; виявлення агітаційних матеріалів; присутність на дільницях людей у нетверезому стані; голосування за чужими паспортами; переміщення сейфу із виборчою документацією.2

За його словами, частина повідомлень знайшли своє підтвердження. Зокрема, історія про пенсіонерку, якій видали на руки два бюлетені і яка викинула 1000 гривень на очах у людей. Вона прийшла з паспортом на свого чоловіка, який не може пересуватись, і попросила проголосувати за певного кандидата. З якоїсь причини один із членів виборчої комісії видав їй другий бюлетень. Коли запримітили, що вона порушує закон, і намагалися її зупинити, і вона з переляку викинула ще й гроші.

Остаточне рішення стосовно дії членів виборчої комісії та пенсіонерки прийме прокуратура. На сьогоднішній день чітко можемо говорити, що 2 з них ми закриємо і оприлюднимо найближчим часом, – говорить очільник УМВС в області.

– стаття 157 ч.1 ККУ (м. Полтава голосування по чужому паспорту);

– стаття 157 ч.1 ККУ (Полтавський район с. Рунівщина переміщення сейфу та зникнення печатки);

– стаття 296 ККУ (м. Кременчук хуліганство відносно представників екзит-полу);

– стаття 356 ККУ (м. Кременчук, самоправство).

3

Крім того, Бех представив нових заступників начальника Головного управління Національної поліції в Полтавській області. Начальником кримінальної поліції Полтавщини призначено полковника поліції Руслана Бірюкова. За реформування та фінансову частину тепер відповідатиме підполковник поліції Денис Захарченко. Чиж Сергій – начальник організаційно-методичного відділу, підполковник міліції.

Олена Костиря

17 липня 2018
16 липня 2018