На Полтавщині укладають реєстр людей з особливими потребами, яким необхідне забезпечення дороговартісними протезами

0

Полтавці з особливими потребами, як діти, так і дорослі, мають право коштом державного, обласного чи місцевого бюджету отримати технічні засоби (зокрема, й дороговартісні), необхідні для лікування чи  повсякденного життя.

DSC_0058 (1)

Директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак

Як повідомив директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак, така програма забезпечення вже діяла в області у 2014—2015 роках  відповідно до Постанови Кабміну № 1301 та рішень Міністерства охорони здоров’я.

У Департаменті охорони здоров’я облдержадміністрації створено постійнодіючу комісію, яка здійснює розподіл  виробів медичного призначення, отриманих за рахунок централізованих коштів від Міністерства охорони здоров’я України, — наголосив Віктор Лисак. — Коштом місцевих бюджетів інвалідів забезпечуємо глюкометрами, термометрами та тонометрами з мовним виводом, слуховими апаратами, підгузками, тощо. Натомість закупівлю таких дорогих засобів, як штучні протези клапанів серця, біфуркаційні судинні протези, лінійні судинні протези, кондуїти, електрокардіостимулятори, оксигенатори, набори для проведення  коронарографії та стентування коронарних судин, ендопротези суглобів, в тому числі ендопротези суглобів з видовженням для онкологічних хворих, тощо беруть на себе держава та обласна влада.

За ці два роки за рахунок обласного бюджету забезпечено технічними засобами 50 мешканців області з особливими потребами. Так, семи  було проведено коронарографію в Полтавській обласній клінічній лікарні  імені  Скліфосовського. Ще семи інвалідам — операції зі штучними суглобами в обласній лікарні відновного лікування. 36 діток отримали слухові апарати в обласній клінічній дитячій лікарні.

Щоправда, аби полтавці з особливими потребами отримали таку допомогу, необхідно, щоб вони були занесені до спеціального реєстру. Дані до нього подають райони. На сьогодні в журналі реєстрації налічується 565 інвалідів та дітей-інвалідів.  Найбільша кількість зареєстрованих мешканців області з особливими потребами у Полтаві — 193.

Саме тому голова Полтавської ОДА Валерій Головко сьогодні під час апаратної наради дав доручення керівникам районів разом із соціальними службами, головними лікарями районних лікарень провести облік людей з особливими потребами. Зокрема, з’ясувати  стан їхнього здоров’я і потребу в технічних засобах залежно від рівня захворюваності. Якщо йдеться про забезпечення дорогими протезами під час операційного втручання, то оновлені реєстри слід подати до Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації. Що ж стосується повноважень влади на місцях, то Валерій Головко закликав керівників районів і міських голів розробити відповідні програми, виділити кошти, щоб забезпечити земляків з особливими потребами необхідними технічними засобами.

Прес-служба Полтавської ОДА

Коментувати

20 березня 2018
19 березня 2018