На Полтавщині терапію отримує третина ВІЛ-інфікованих

Трибуна
2018-06-18

В Інституті аналітики та адвокації дослідили, скільки ліків закуповували для ВІЛ-інфікованих людей у 2014-2016 роках. Аналітики дійшли висновку, що препарати у Полтавській області доступні трьом пацієнтам з 10-ти.

Показники захворюваності та лікування. Полтавська обл

Показники захворюваності та лікування. Полтавська обл

За інформацією від ЦГЗ, у 2016 році в області на диспансерному обліку перебували 3 358 осіб. З них терапію отримали 1182 пацієнта, тобто 35% ВІЛ-інфікованих. За період дослідження кількість інфікованих збільшилась на 439 осіб.

Порівняння квоти та потреби. Полтавська обл

Порівняння квоти та потреби. Полтавська область

– Для лікування ВІЛ-інфікованих людей використовують АРВ препарати. Ними регіони забезпечує держава, – розповідає аналітик ІАА Олена Дмитренко. – Щороку медики розраховують, скільки ліків необхідно регіону – повну потребу, а держава надає фінансову квоту. На Полтавщині ці показники мають різні обсяги. Упродовж 3 років виділена квота збільшилася на 3 млн грн, але все одно була меншj. за потребу.

Найбільша частка замовлення надходить на препарат «Лопінавір»/»Ритонавір». Окрім цього, в області використовується ще 28 препаратів для лікування ВІЛ/СНІД.

Середня фактична забезпеченість. Полавська обл

Середня фактична забезпеченість. Полавська область

За результатами дослідження за 2014-2016 роки, забезпеченість ліками Полтавської області зменшилась з 68% до 11%. Проте антиретровірусну терапію продовжували отримувати 35% хворих. Така різниця може бути зумовлена затримками із постачанням ліків, зміною схем лікування, особистою прихильністю пацієнтів до АРТ препаратів. В ІАА вважають: для того, щоб забезпечити лікуванням більше людей, необхідно вдосконалити систему збору потреби регіонів у препаратах та вирішити проблему з запізненням поставок.

Більше деталей дослідження за посиланням.

Довідково: Дослідження здійснене у рамках ініціативи «Проведення аналізу та оцінки ефективності формування та забезпечення потреби в лікарських засобах для лікування ВІЛ/СНІДу, туберкульозу та гепатиту С», яка здійснюється ГО «Інститут аналітики та адвокації» за підтримки БО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».

Прес-служба ГО»Інститут аналітики та адвокації»

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: