На Полтавщині стартував проект із профілактики неінфекційних захворювань

0

11 лютого у обласній клінічній лікарні відбулося обговорення початку проекту із профілактики неінфекційних захворювань на Полтавщині.

12736966_881798425252506_1184904990_o

Проект ініціювали Міністерство охорони здоров’я та Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) за підтримки Швейцарської Конфедерації задля посилення боротьби із неінфекційними захворюваннями (НІЗ) у Полтавській області.

Проект «Неінфекційні захворювання (НІЗ) Профілактика та зміцнення здоров’я  в Україні» направлений на вирішення зазначеної проблеми в усіх верств населення країни. Заходи проекту  розраховані на громадян, незалежно  від гендерних та соціальних  відмінностей, адже неінфекційні захворювання можуть торкнутися кожного.

Неінфекційні захворювання – це вбивця номер один в Україні. Понад 80% смертей викликані серцево-судинними і хронічними респіраторними захворюваннями, діабетом і раком. 67% смертей спричинені серцево-судинними захворюваннями, а тому проект спрямований саме на профілактику цих захворювань. Разом з  тим, є перевірені досвідом методи, що показали зниження випадків смертності та захворюваності. Саме їх ми починаємо впроваджувати в Україні спільними зусиллями Міністерства охорони здоров’я та Міністерства освіти і науки за підтримки Швейцарської Конфедерації, – повідомила Джеррі МакВінні, менеджер ВООЗ.

Загалом до  проекту ВООЗ щодо зміцнення здоров’я українців приєдналися7 областей України.

Довідка:

ВООЗ – установа системи Організації Об’єднаних Націй, що відповідає за питання міжнародної охорони здоров’я.

Швейцарська Конфедерація в Україні – Швейцарське  бюро співробітництва для координації та підтримки програм в Україні. Відкрито в Києві у 1997 році. Бюро діє  від  імені трьох держорганізацій –  Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (SDC) та відділу безпеки людини (HSD), які входять до  складу Федерального департаменту закордонних  справ Швейцарії та державного секретаріату Швейцарії з економічних питань (SECO), який є частиною Федерального Департаменту Швейцарії з  економічних  питань. Річний бюджет Швейцарської програми співробітництва в Україні сягає 25 мільйонів швейцарських франків.

Юлія Злепко

Коментувати

19 березня 2018