На Полтавщині СБУ ліквідувала діяльність конвертцентру

0

Працівники Служби безпеки України в Полтавській області разом з прокуратурою виявили та ліквідували підпільний конвертаційний центр на Полтавщині. За період діяльності цього центру було здійснено незаконних операцій на суму у понад 150 мільйонів гривень. Про це повідомляє прес-служба СБУ.

Screenshot_5

Фото: sbu.gov.ua

Організатори незаконної діяльності п’ять місяців займалися відмиванням грошей, ухиленням від сплати податків та обготівковуванням коштів. Конвертаційний центр працював під виглядом установи, яка займалася купівлею-продажем сільськогосподарської продукції. Насправді, укладаючи фіктивні угоди на постачання товарно-матеріальних цінностей, він “обслуговував” двадцять комерційних структур реального сектора економіки. Правопорушники брали зі своїх «клієнтів» плату у розмірі 10% від виведеної у “тінь” суми.

Один із організаторів конвертаційного центру попався працівникам СБУ після отримання ним у банку 900 тисяч гривень.

У ході обшуків правоохоронці виявили у зловмисника печатки фіктивних підприємств, “чорну” бухгалтерію, чекові книжки, що свідчать про факти переведення коштів у готівку. Також працівниками СБУ було виявлено фіктивну господарсько-фінансову документацію та статути підприємств, які підтверджують зв’язок фіктивних фірм з реально діючими суб’єктами підприємницької діяльності.

Наразі за фактом злочину відкрито кримінальне провадження за ст. 205 Кримінального кодексу України. Тривають оперативно-слідчі дії.

Юлія Злепко

17 липня 2018