На Полтавщині рівень дитячої злочинності зріс більше ніж у двічі

3

За останні два роки на Полтавщині рівень дитячої злочинності зріс на 68%. Представники влади, поліції та вищих освітніх закладів пов’язують таку, з їх слів, шокуючу цифру з відсутністю  безкоштовних спеціалізованих гуртків, цікавих занять орієнтованих на школярів та студентів.

DSC_0213_1500x1000

7 грудня у приміщенні Полтавської ОДА відбулося розширене засідання секретаріату Громадської ради у форматі «круглого столу» з питань патріотичного та правового виховання молоді, де зайнялися пошуком причин та методами профілактики правопорушень та злочинності серед молоді.

На території Полтавщини, в цьому році, згідно офіційних даних, спостерігаємо збільшення кількості злочинів. Понад 20 тисяч зареєстрованих кримінальних проваджень, із них близько 11,5 тисяч – крадіжки, 1,8 тисяч шахрайські дії, решта розбійні напади, грабежі, вбивства та ін.

DSC_0221_1500x1000

– На превеликий жаль на сьогоднішній день левову частку у цей рівень злочинності вносять неповнолітні. Місяць тому ми констатували зростання дитячої злочинності на 68 %, це жахлива цифра. Без спільного алгоритму діяльності з справитися самотужки не зможе ні освітяни ні родини, а ні правоохоронні органи. Потрібна координація спільних зусиль, – повідомив керівник прес-служби УМВС у Полтавській області Юрій Сулаєв.

Зі слів чоловіка, коли стається якась проблематика, дитина щось украла, щось натворила, розбила – освітні заклади намагаються приховати цей факт, не виносити «бруд із родини». Однак безкарність породжує наступний злочин більш серйозний. Якщо вчасно не надати фахову допомогу дитині, яка скоїла хибний крок, ця дитина може бути втрачена, може принести шкоду і собі і суспільству.

– Згідно аналізу, більшість подібних злочинів, скоєних неповнолітніми, припадає на період з 15:00 до 21:00. У вільний час, коли заняття у освітніх закладах вже завершені . тож, чим більше зайнята молодь, тим менше злочинів, –заявила  Жанна Ахіджанян, начальник сектору управління превентивної діяльності ГУНП в Полтавській області.

DSC_0218_1500x1000

Також серед основних причин виникнення подібних злочинів, згадали і про полтавські цілодобові розважальні заклади, де до ранку люди, зокрема неповнолітні, вживають спиртні напої, та творять «кримінальні чудеса». Зважаючи на це, представники правоохоронних органів запропонували закривати заклади, які порушують законодавство, забороняти їм працювати цілодобово, а в подальшому позбавляти ліцензії.

DSC_0219_1500x1000

Зважаючи на озвучені цифри, представники поліції, разом із департаментом освіти сім’ї та молоді, управлінням культури, та всіма підрозділами влади, які займаються цими питаннями, представниками вишів оголосили створення робочої групи, яка буде займатися розробкою Програми зниження злочинності серед молоді у Полтавській області.

Олена Костиря

17 липня 2018