На Полтавщині провели інспекцію аварійного мосту

0

Начальник Служби автодоріг області В. Трояновськийй спільно з народним депутатом К. Іщейкіним оглянули міст в с. Засулля. Міст збудований у 1952 році. Через рік після завершення будівництва при обстеженні мосту виявлено ряд дефектів.

Фото: new.pl.ukravtodor.gov.ua

Фото: new.pl.ukravtodor.gov.ua

– У 1956-57 рр. було проведено капітальний ремонт. У 2009 році міст визнано аварійним. Введене обмеження руху транспортних засобів загальною масою більше 10 тонн та навантаженням на вісь 8 тонн. На даний час рух автомобілів по мосту всупереч встановлених знаків не припиняється, що становить загрозу виникнення надзвичайних ситуацій, – розповідає В.Трояновський.

Службою автодоріг розроблено проектну документацію на капремонт. Необхідно повністю розібрати комплекс мостового полотна, демонтувати існуючу прогонову будову, посилити руслові та берегові опори, змонтувати балки прогонової будови, встановити монолітну накладну плиту проїзної частини, влаштувати організований водовідвід.

– Міст балочно-консольний, має декілька опор і опорних частин, які потребують ремонту. Також проблема в тому, що ті навантаження, на які розраховувався міст, зараз не відповідають сучасному великогабаритному транспорту, – говорить директор проектної організаії «Мостопроект»  Дмитро Каплинський.

Фото: new.pl.ukravtodor.gov.ua

Фото: new.pl.ukravtodor.gov.ua

За попередніми розрахунками капремонт коштуватиме близько 30 мільйонів гривень. Але ці гроші не враховують побудову тимчасового об’їзду під час ремонту, відповідно ця сума може збільшитися, коли буде прийнято рішення про об’їзд.

– Аби відремонтувати цей міст, необхідно, щоб навколо вирішення цієї проблеми об’єдналася держава, область, місцева влада. Цим проектом опікуюся не тільки я як депутат Верховної Ради, а й депутати обласної ради, голова облдержадміністрації Валерій Головко, – зазначає К.Іщейкін.

За наявності фінансування міст можна відремонтувати впродовж 16 місяців – це два будівельних сезони.

За матеріалами прес-служби Служби автомобільних доріг у Полтавській області

Коментувати

19 березня 2018