На Полтавщині показували фільми, які транслювалися від сонячної енергії

Трибуна
2016-08-10

7 серпня місто Гребінка відзначило свій день народження. Як і зазвичай, мешканці зібралися в центрі міста, щоб побачити святковий концерт. Проте, цього разу на них чекав ще й куточок альтернативної енергетики. Сонячні панелі та великий сонячний колектор в центрі міста. В рамках проекту CLEEN Громадська організація “ЕКОЛТАВА”, “Товариство охорони природи м. Кременчук” та Полтавський осередок Національного Екологічного Цетру (НЕЦУ) вирішили наочно продемонструвати жителям Гребінки як виглядають та функціонують ці прилади.

IMG_0550

Нині тема енергетичної безпеки є особливо актуальною для нашої країни. Проте, пересічні українці досі мало знають про технічні новинки енергетики, корисні звички споживача та особисту відповідальність. За словами активістів, саме тому метою візиту до Гребінки була демонстрація відновлюваних джерел енергії та поширення інформації щодо енергоефективності в побуті та розумного споживання.

Така незвичайна екоточка викликала інтерес у населення. Місцеві жителі з цікавістю дізнавались про можливості економії енергоресурсів та принципи роботи геліоколектора та сонячних панелей. Експерт, голова Полтавського осередку НЕЦУ Олег Гапон запевнив, що установка мініелектростанції на даху будинку дасть змогу не лише суттєво знизити витрати на оплату комунальних послуг, а й стати повністю незалежним від поставок енергії державою. Звичайно, на сьогодні такі прилади є не дешевими, адже імпортуються з-за кордону, Але за особистими підрахунками експерта, вже через 5 років ця інвестиція не лише окупить себе, а й дасть змогу власнику заробляти на “зеленому тарифі”.

IMG_0614

Найбільше жителів Гребінки цікавили особливості використання та установки сонячних панелей та колектора, їх потужність і вартість. Саме від потужності залежить ціна. Ті, що були привезені активістами, коштують близько 2,5 тис грн та мають потужність 150 Вт кожна. Цього було достатньо аби підключити телевізор і зарядний пристрій. Саме на ньому цілий день крутили фільми та ролики про вже існуючі енергоефективні технології та проекти, які існують в різних містах України.

IMG_0569

Довідка: Проект «CLEEN» – це трирічний проект, що спрямований на створення та розвиток партнерської мережі між громадськими організаціями Грузії, Вірменії, Молдови та України та підвищення їх потенціалу у сфері енергоефективності. В ньому беруть участь 10 організацій. Цьогоріч зусилля проекту на Полтавщині спрямовані на об’єднанні роботи влади та громади на місцях на користь енергобезпеки (актуальні знання у сфері енергоефективності, ВДЕ, пошуку інвестицій).

Проект фінансується ЄС.

Маргарита Мостова

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: