На Полтавщині не в усіх радах оприлюднення рішень сесії відбувається вчасно

Трибуна
2018-09-17

Згідно із законодавством, публікування рішень сесій ради має відбуватися у 5-денний термін. У яких радах на Полтавщині Регламентами це передбачено, а в яких ні – дізнавалась коаліція Прозорі ради.

На Полтавщині не в усіх радах оприлюднення рішень сесії відбувається вчасно

На Полтавщині не в усіх радах оприлюднення рішень сесії відбувається вчасно

Відповідно до ч. 2 ст. 15 ЗУ «Про доступ до публічної інформації», рішення сесії ради підлягає обов’язковому оприлюдненню невідкладно, але не пізніше п’яти робочих днів з дня затвердження документа. У разі наявності веб-сайту ця інформація публікується на ньому із зазначенням дати оприлюднення документа та оновлення інформації.

У Регламентах Кременчуцької та Полтавської міських рад, а також Полтавської обласної визначений порядок оприлюднення рішень рад на офіційних веб-сайтах у встановленому законодавством порядку. А от Миргородською міською радою необхідний за Законом термін прописаний з порушенням.

Так, у Регламенті роботи Миргородської міської ради сьомого скликання вказано:

– Рішення міськради нормативно-правового характеру оприлюднюються загальним відділом міської ради не пізніше 10 днів з моменту їх прийняття.

Регламент виконавчого комітету Миргородської міської ради не відповідає ч. 2 ст. 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації». Ним не визначається термін для оприлюднення рішень сесії, а саме не пізніше 5 робочих днів.

 Закону України "Про доступ до публічної інформації"

Закону України «Про доступ до публічної інформації»

– Найкраще порядок опублікування рішень сесій ради визначений Кременчуцькою міською радою, де в Регламенті чітко визначено для цього строк. У Полтавських обласній та міській радах лише вказане посилання на норму Закону «Про доступ до публічної інформації». А от Регламент Миргородської міської ради суперечить Закону в частині терміну опублікування рішення, – зазначив юрист Інституту аналітики та адвокації Вячеслав Курило.

Крім того, лише на сайтах Полтавської обласної та міської рад та Кременчуцької міської ради наявна інформація щодо дати оприлюднення рішень сесії. На сайті Миргородської міської ради інформація про дату опублікування відсутня, хоча цього також вимагає ч. 2 ст. 15 Закону України «Про доступ до публічної інформації».

Нагадаємо, коаліцію прозорі ради в Полтавській області представляє Інститут аналітики та адвокації. Юристи та аналітики досліджують чотири ради на відповідність критеріям відкритості та прозорості. А саме: Полтавську міську та обласну ради, Кременчуцьку та Миргородську міські ради.

Довідково: Матеріал підготовлений в рамках Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні (EU Anti-Corruption Initiative) — найбільшої програми підтримки України з боку ЄС в сфері боротьби з корупцією. Програма фінансується ЄС та спів-фінансується і впроваджується Данською агенцією з міжнародного розвитку (DANIDA).

Прес-служба ГО «Інститут аналітики та адвокації».

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: