На новий стадіон міська влада не дає ні копійки

Юлія Логвиненко
13:02 | 18 лютого 2016
0

У середу, 18-го лютого, у Полтаві відбувся конгрес Федерації футболу України. На ньому спецалісти, представники федерації вирішували нагальні питання стосовно Полтави і Полтавщини загалом. Також йшлося про те, що в обласному центрі збудують новий стадіон.
908681866

Спортивна арена орієнтовно вміщуватиме від півтисячі до тисячі уболівальників. Збудують її на місці стадіону «Динамо» (перехрестя вулиць Ляхова, Лідова та Кириченко).

Зі свого боку ФФУ забезпечить полтавський стадіон сучасним газоном. Поле буде «робочим» увесь рік, не зважаючи на погоду, – переконує радник Президента ФФУ Валентин Латипов.

Це питання вже вирішене на 99%, – коментують спеціалісти. Начебто і кошти вже виділені. Міська влада Полтави, як виявилося, у побудові нової споруди не зацікавлена.

Федерація футболу України підписала договір з ТОВ «Динамо», взяла в аренду поле на 49 років. І в цьому році ми разом з обласною федерацією і ФФУ плануємо збудувати там повномірне поле з трибунами і з роздягальнями. На це попередньо слід витратити 10 млн. доларів. Ми ще ведемо перемовини з обласною адміністрацією. Місто нам не дає ні копійки, як завжди. Завод медичного скла – спонсор у цій програмі, – коментує голова ФФУ Полтавщини Олександр Кудацький.

1453291119_5aa58875

Олександр Кудацький, голова ФФУ у Полтавській області, депутат Полтавської міської ради, фракція “Рідне місто”, голова правління ПАТ «Полтавський завод медичного скла»

Тож, планується, новий стадіон зявиться у Полтаві у 2016-му. Якщо все буде добре, – додають спеціалісти.

Є плани збудувати стадіон цього року, але життя, на жаль, нестабільне, тож плануємо, сподіваємося, все так і буде, – коментує Олександр Кудацький.

Мета проекту УЄФА «Хет-трик»: будівництво міні-футбольних майданчиків зі штучним покриттям, зведення при ДЮСШ, в загальноосвітніх школах, ВУЗах, житлових районах міст ігрових майданчиків для розвитку масового футболу.

hattrick_logo200

Довідка: Програма «Хет-Трик» існує з 2003 року і повністю фінансується за рахунок доходів УЄФА з чемпіонатів Європи з футболу. В рамках цієї програми, УЄФА інвестує в будівництво стадіонів, навчально-тренувальних центрів та академій.

Ця програма передбачає створення та розвиток інфраструктури спортивних і тренувальних майданчиків, у першу чергу для розвитку масового і дитячого футболу. Подібним способом Європейський футбольний союз реалізує програми з надання допомоги багатьом національним асоціаціям, але в попередні роки ситуація складалася таким чином, що в українки проект «Хет-трик» фактично був заморожений.

За цією програмою в тринадцяти областях України вже будуються стадіони місткістю до тисячі посадочних місць: з адмінбудинком, освітленням і стоянками для автомобілів. У деяких містах, як-то Житомир, будують більші стадіони. Нині там будують 5-тисячник послуг за 10 млн євро. Схожий стадіон має з’явитися і в Херсоні на базі зруйнованого стадіону «Спартак». Він стане домашньою ареною сімферопольської «Таврії» (з наступного сезону «Таврія» відновить виступ в українській Прем’єр-лізі). Планується зробити не тільки стадіон, який відповідає вимогам Прем’єр-ліги, але і невеликий повнорозмірний стадіон зі штучним покриттям для команд U-21 і U-19, а також для проведення міських і обласних змагань.

Тільки в 2015 році нове керівництво ФФУ за підтримки УЄФА знову зайнялося розвитком на місцях матеріальної бази для футболістів-аматорів. Місяць тому, в жовтні було відкрито стадіон у Вишневому Київської області. Тепер прийшла черга Черкащини. На черзі – свята для любителів футболу з Чернівців та Івано-Франківська.

Юлія Логвиненко

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: