На межі можливостей: полтавці пробігли 100 км на KyivUltramarathon

Світлана Варвянська
08:07 | 02 липня 2018
0

На різних дистанціях та в естафеті на київському Ультрамарафоні стартували 24 полтавські спортсмени.

Ультрамарафон

Сто кілометрів вночі, під проливним дощем – з суботи на неділю у Києві, на Трухановому острові, відбувся потужний Ультрамарафон. Серед майже 400 учасників 24 – з Полтави. На найдовшу дистанцію – 100 км – опівночі вийшли 7 наших земляків: Григорій Юхимець, Дмитро Кербут, Валерій Ручка, Олександр Борисюк, Олексій Синіцин, Вадим Билим. Григорій Юхимець та Володимир Черевко стартували на ній вдруге, інші – вперше. Всі дійшли до фінішу попри надзвичайно складні погодні умови.

– Дощ ішов постійно, а тричі взагалі напускалася така злива, що нічого за 10 метрів не видно, лише чути човгання чиїхось кросівок поряд. Надзвичайно важливою була підтримка волонтерів і вболівальників – це давало сили, – каже Дмитро Кербут.

Найкращий результат показав Валерій Ручка – 9:35:03. Він став дев’ятим на дистанції 100 км серед чоловіків.

50 км бігли Неля Агапова, Геннадій та Оксана Полових, Сергій Котелевський. Оксана стала шостою серед жінок на цій дистанції.

– Погода не сприяла: дощ, сильний вітер, +12 – температура повітря. Траса майже не освітлюється, бігли фактично навпомацки – від опівночі до світанку і довше, адже останні учасники фінішували вже близько 11 години дня. За цих умов те, що змогли здійснити наші спортсмени, здається ще більш неймовірним. Вкотре показали, що людським можливостям немає меж, – каже Геннадій Полових з “Running Club Poltava”.

В індивідуальному заліку на 25 км на старт вийшли Вячеслав Панасюк, Анна Маслова, Віта Пугач, Марина Франчук, Тетяна Лукомінська, Олег Ричик, Іван Личковаха та Сергій Кербут. Схоже, з такою популярністю довгих дистанцій Полтаві скоро доведеться проводити не лише напівмарафони (максимальна довжина траси – 21 км), а й повноцінні марафони (на 42 км). Адже місцеві спортсмени явно прагнуть з року в рік покращувати свої результати.

Також на 50 км стартувала естафетна команда: Ольга Шепель, Дмитро Скрипай, Віталій Шевченко, Анна Фомівка і Юрій Башлій. Команда пройшла дистанцію за 4 год 12 хв і стала п’ятою у заліку.