На фінансування програми «Турбота» у 2018-му витратили понад 72 мільйони гривень

Владислав Башук
12:03 | 20 березня 2019
3

Минулого року на фінансування програми соціального захисту населення «Турбота» витратили 72 млн 403 тис. грн. Про це на ранковому засіданні виконкому повідомила начальник управління соцзахисту Полтавської міськради Наталя Бондаренко.

На фінансування програми «Турбота» у 2018-му витратили понад 72 мільйони

На фінансування програми «Турбота» у 2018-му витратили понад 72 мільйони

Бондаренко зазначила, що ця сума перевищує показник 2017 року на понад 5 млн грн.

— Загалом у програмі на 2018 рік було передбачено надання понад 50-ти видів допомоги та виплат, спрямованих на підвищення забезпечення та благополуччя мешканців міста за рахунок коштів міського бюджету, — повідомила Наталя Бондаренко.

Допомогу отримали учасники бойових дій на території інших держав. Відповідну виплату приурочили до однойменного свята. Також з коштів бюджету видали одноразову матеріальну допомогу особам з інвалідністю, учасникам бойових дій — 265 осіб по 500 грн. та членам сімей померлих учасників бойових дій — 45 осіб по 500 грн. Загалом на виплати витратили 156 тис. грн.

— Традиційно щокварталу виділялась матеріальна допомога 7-ми членам родин осіб, що загинули в Афганістані — по 3 тис грн.

Протягом року 35 родин отримали матеріальну допомогу на поховання учасників бойових дій на території інших держав та ліквідаторів аварії на ЧАЕС на загальну суму 70 тис. грн. 4-м родинам померлих учасників бойових дій та осіб з інвалідністю, які брали участь в АТО, виплатили 40 тис. грн. Дружинам померлих воїнів-афганців виділили 142 тис. грн. Також допомогу отримали: учасники АТО, особи, хворі на муковісцидоз, гомоцистинулію, батьки дітей з інвалідністю тощо.

Цього року рішенням депутатів фінансування програми «Турбота» продовжили до 2019 року. На ранковому засіданні члени виконкому ухвалили рішення про виділення матеріальної допомоги мешканцям міста на суму 1 млн 155 тис. 800 грн.

Зазначимо, під час розгляду цього питання заступник міського голови з юридичних питань Іван Сватенко виступив проти одного з пунктів програми, а саме частини про фінансування телеканалу ІРТ (що належить дружині екс-мера Андрія Матковського) на суму 199 тис. грн. Сватенко зазначив, що «це занадто дороге задоволення для міського бюджету».

Владислав Шевченко запропонував перенаправити ці кошти на лікування дітей тощо. Натомість заступник міського голови з питань ЖКГ Олексій Чепурко зазначив, що кошти, закладені у цьому пункті, підуть на інформування містян про наявність і можливості програми «Турбота».

Зазначимо, секретар міськради запропонував проголосувати за це питання в цілому та за відповідну правку, аби виключити пункт фінансування «ІРТ», але для прийняття цього рішення не вистачило голосів. Сам же Олександр Шамота підтримав правку Сватенка. Це вже не перший випадок, коли між Шамотою («СДП») та Матковським («БПП») виникають певні суперечки щодо фінансування висвітлення діяльності міської влади у ЗМІ. Так під час голосування за бюджет міста на 2019 рік депутати суттєво скоротили обсяги коштів на розміщення інформації у місцевих ЗМІ. При цьому міська влада продовжила фінансувати «роздержавлену» газету «Полтавський вісник».

Наразі рішення про фінансування програми «Турбота» на суму 1 млн 155 тис. 800 грн. прийняте без запропонованих поправок.

Залишити відповідь
Коментувати

3 Коментарі

самі понти. встали, шось мекнули, попозували, зарисувалися для ЗМІ – а діла не було. а чому? а тому що піздно було вже пить боржомі. якщо депутати (йоб їх мать) не знали, що тре було заздалегідь це продумати, аби не віддавати кошти членососам матковського. томук я вважаю, що це сраний піар й не більше того. всі сободівці, самонеміч і шамота – плазуни.

15:01 | 20 Березня 2019
пан Коцький
Відповіcти
0

Так, в що ж вирішили з фінансуванням ІРО, питання підняли, а результат який?

13:54 | 20 Березня 2019
Вовка
Відповіcти
0

Добре, що є така підтримка, вона дуже допомагає.

12:53 | 20 Березня 2019
Олена
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: