На дорогах Полтавщини перевізників перевірятимуть 3 мобільні лабораторії з габаритно-ваговим контролем

0

Сьогодні перший заступник голови Полтавської ОДА Андрій Пісоцький зустрівся з представниками Державної служби автотранспортної безпеки. Вони обговорили нові сучасні вагові комплекси, які передали управлінню Укртрансбезпеки.

На дорогах Полтавщини перевізників перевірятимуть 3 мобільні лабораторії з габаритно-ваговим контролем

На дорогах Полтавщини перевізників перевірятимуть 3 мобільні лабораторії з габаритно-ваговим контролем

Найближчим часом здійснювати ваговий контроль на дорогах Полтавської області будуть три мобільні лабораторії з габаритно-ваговим контролем (ГВК). До кінця року планують закупити ще кілька.

— Полтавщина нині використовує дуже багато коштів як із Державного так і з інших бюджетів для будівництва та відновлення доріг. “Наше основне завдання – не тільки побудувати автошляхи, а й зберегти їх”, — говорить Андрій Пісоцький. — На жаль, два вагових комплекси, які працювали на території області застарілі й не можуть здійснювати необхідний контроль.

Державна служба України з безпеки на транспорті провела тендер і закупила нові вагові комплекси. Вони відповідають стандартам країн ЄС. Комплектація на 90% виконана європейськими виробниками. Переобладнання виконали у Кременчуці. До кінця року планують ще доукомплектувати ГВК: модулями 3G, кожному інспектору дати планшет та зробити електронні бази даних штрафів, щоб кожен оформлювався в онлайн-режимі.

— Це європейська практика, саме так і має бути. Крім цього, ми вивчаємо питання доукомплектації їх відеокамерами спостереження. Думаю, це важливий крок для нашої країни. Які б чудові дороги ми не будували, гостро стоїть питання їх експлуатації,— поділився перший заступник голови Державної служби України з безпеки на транспорті В’ячеслав Дідківський.

Україна витрачає щороку близько 20 млрд грн через руйнування доріг. Тому важливо правильно їх утримувати.

Вартість однієї мобільної лабораторії з габаритно-ваговим контролем – 1,4 млн грн. Ці лабораторії допоможуть інспекторам контролювати дотримання перевізниками габаритно-вагових обмежень, запобігаючи руйнуванню доріг перевантаженим транспортом.

Таких машин – 78 в усій Україні. Всередині є два робочих місця для інспекторів та два для водіїв.

— Націлюємо свою роботу на виховання перевізників. Ми закладали параметри стандартів ЄС в сертифікацію, бо плануємо співпрацю і кооперацію з ними цього року. Вже домовилися з литовською інспекцією про обмін досвідом і навчання. Наші представники отримуватимуть практичний досвід, бо працюватимуть разом на дорогах Полтавщини,— підсумував В’ячеслав Дідківський.

Прес-служба Полтавської ОДА

15 липня 2018
14 липня 2018
13 липня 2018