Mustread на решту літа. 10 книг для відпусток і подорожей від письменників та медіаекспертів

2

На пляжі, у горах, у терміналі аеропорту чи в спекотному плацкарті – книги можна читати будь-де. Особливо – у час відпустки чи дорогою до місця відпочинку. Як то кажуть – корисно і приємно. Пропонуємо вам 10 книг від людей, які постійно читають, часто подорожують ну і звісно – добре відпочивають.

Фото: art-area.com.ua

Фото: art-area.com.ua. Mustread на решту літа. 10 книг для відпусток і подорожей від письменників та медіаекспертів

 

Письменник Павло Коробчук цього літа віддав перевагу науково-популярній літературі. Перше, що він порадив – бестселер «New York Times» «Чому нації занепадають».

Фото: tsn.ua

Фото: tsn.ua

Автори Дарон Аджемоґлу, Джеймс Робінсон написали не просто хіт продажів, а й одну з найкращих книг 2015 року за версією Марка Цукерберга. Вона також входить у список mustread-літератури Білла Ґейтса.

 – Це книжка з економічної історії, з історії економіки. У ній розглянуто багато видів суспільств, цивілізацій. Там підіймається важливе питання – чому одні дійшли до «інклюзивних інститутів» завдяки «творчій деструкції, плюралістичній економіці, централізації країни і Промисловій революції, і просто збігом обставин», а інші загрузли в абсолютизмі, подвійній економіці, екстрактивному суспільстві, боязні прогресу.

Сомалі, ПАР, Австралія, Франція, Малайзія, Китай, Російська імперія, СССР, США, Франція, Австро-Угорщина – приклади різного розвитку економік. Але все будується на Англії, бо їй усе вдалося першою і максимально.

Книжка з багатьма, здавалося, зайвими деталями, які все ж гармонійно стають цілісною історією. Раніше ми пізнавали історію як історію, але тут під зовсім новим для мене кутом розглянутий розвиток суспільств.

Павло Коробчук. Фото: www.volynpost.com

Mustread на решту літа. 10 книг для відпусток і подорожей від письменників та медіаекспертів. Павло Коробчук. Фото: www.volynpost.com

 

Також Павло радить почитати книгу «Ми – це наш мозок», автор Свааб Дік.

 – Спершу йде не дуже – багато банальностей щодо гомосексуалів, щось про кримінал. Але в книзі трапляються дуже круті знахідки про мозок! Ці факти відкладаються в голові, вони вражаючі.

Наприкінці прочитання починаєш пояснювати ті чи інші дії, рухи, сценації людей і свої – крізь призму мозку. Я реально по-аматорськи дізнався чимало про наш мозок.

Насправді, дуже крута книжка. У ній автор дискутує з іншими, міцно стоїть на позиціях трактування всього, що відбувається з людиною – всі емоції, настрої, світові війни, епохи – через мозок.

Там дуже багато написано про хвороби, їх причини, експерименти. Наприклад, світові релігії – з’явилися через регілійні переживання в наслідок сильних епілептичних припадків Мухамеда, Павла тощо. Крута книжка.

 Ми - це наш мозок

Випускник Києво-Могилянської академії, блогер родом з Полтавщини, смм-менеджер та ведучий Валентин Пугачов радить прочитати такі книги і розповідає про них.

Валентин Пугачов

Валентин Пугачов

1) «Нічого правдивого і усе можливе».

Я давно мріяв знайти цю книгу саме українською. Моя англійська хороша, але рідна мова все ж українська. Щоб відчути всі тонкощі і деталі сюжету, раджу читати рідною мовою. Ще й переклад зробив один з найкращих перекладачів, Андрій Бондар.

Mustread на решту літа. 10 книг для відпусток і подорожей від письменників та медіаекспертів

Чому вирішив читати цю книгу?

Люблю геополітичні теми, захоплююся темами гібридних інформаційних воєн та як вони працюють.

Знаю Пітера особисто, він на мене справив дуже позитивне і щире враження. Особисті враження про автора успішно трансформувались у бажання почитати його бестселер.

У книзі мова про суб’єктивний погляд Пітера, очевидця зародження та функціонування путінської Росії, на Росію «до» та «після». Щоб українцям краще знати і розуміти свого північно-східного ворога, такі інсайди є важливими.

2) Андре Моруа «Письма незнакомке».

Я перечитую цей роман-новелу уже багато років. Це моя настільна книга. Це новела для тих, хто вміє та хоче навчитись розуміти краще себе та коханого  / кохану. В романтичній і тонкій манері автор зображує основні проблеми, виклики, слабкості, стереотипи, інтимні та особисті матерії, які були, є і буде переживати людство.

Письма незнакомке

 – Ця книга здатна тобі показати ті речі, які, на перший погляд, у тебе під носом, але ти їх не аналізував і не відчував з усіх боків. Мені ця книга дозволила краще розуміти друзів, близьких, світ в цілому. Дякуючи їй, я став кращим.

Аби не вона, то я не був би таким щасливим, яким я є зараз. Так само, як таким диким, молодим, гарячим.

Також Валентин розповідає, що читає і дивиться #Валінтіна_історії, які сам же створює і радить читачам при нагоді переглянути його письмо.

ірина Земляна, медіаекспертка з Полтавщини, яка зараз живе та працює у Києві в «Інституті масової інформації» розповіла, що зараз читає книгу «Гендер для всіх» авторки Тамари Марценюк.

Ірина Земляна. Фото: i.ytimg.com

Ірина Земляна. Фото: i.ytimg.com

 – Здавалося б, що я достатньо обізнана з гендерними питаннями та різними проявами дискримінації, але і для мене є досить багато цікавої інформації. Книга написана так, що і новачок і експерт в цій теми знайде для себе корисну та цінну інформацію.

 У книжці також піднімається тема гендеру та чоловіків. На цю проблему авторка дивиться з точки зору нерівностей та дискримінацій,  що ще більше актуалізує тему гендерної рівності. Словом, дуже раджу, як просвітнецьке та актальне чтиво, – говорить Ірина.

Фото: http://womo.ua

Фото: http://womo.ua

У планах медіаекспертки прочитати книгу «Ніколи не їжте на одинці та інші секрети успіху завдяки широкому колу знайомств» Кейт Керрацці. Книга позиціонується, як чтиво про мистецтво заводити корисні знайомства, але для мене вона цікава з точки зору, як мистецтво спілкування з людьми.

Ніколи не їжте наодинці

Медіаконсультант Роман Повзик минулого тижня подорожував до Тернополя і Чернівців. У потягах і автобусах він прочитав дві книги, які особливо запам’яталися: «Танечні ведмеді» Вітольда Шабловського та «Стартап на мільйон» Тімура Ворони.

Роман Повзик

Роман Повзик

 Перша книга — збірник репортажів про країни колишнього соцтабору і життя людей у них.

Вона розділена на дві частини: одна цілком присвячена феномену дресированих ведмедів у Болгарії, яких цигани привчали танцювати і заробляти цим гроші. Інша ж показує представників України, Польщі, Албанії, Сербії, Росії, Грузії, Естонії, які по суті є тими ж ведмедями, що не здатні жити вільно, бо ще пам’ятають тоталітарне минуле.

Презентація книги “Танечні ведмеді” Вітольда Шабловського. Модерує Андрій Бондар.

Друга книга — історії про українські ІТ-компанії, засновники яких не жалілися на обставини, а впевнено вийшли на іноземні ринки, переважно США.

Petcube, Depositphotos, Grammarly, MacPaw та інші — кожній з компаній присвячений розділ, де детально пояснюється шлях засновників від студентських років до сьогоднішнього дня (або ж до продажу бізнесу за великі суми).

Ці історії показують, що не обов’язково перший проект буде вдалий, але він принесе досвід, який потім знадобиться.

 Стартап на мільйон

Чтиво від «Трибуни». Наші селебретіс порадили вам чимало науково-популярних, розвиваючих книжечок, тож ми вирішили не забути і про художню літературу, яку журналісти «Трибуни» прочитали за останні кілька місяців.

Першою у цьому списку стане книга Олександра Ірванця «Харків 1938». Це роман у жанрі альтернативної історії. Він розповідає про  Україну, яка зупинила російську агресію більшовиків 1917 року і здобула Незалежність 100 років тому.

Харків 1938

Сталося «Диво під Крутами», себто тридцять мучнів-українців, не полягли слвою святих, а всипали комуністам перцю, після чого утворилася УРСР  – Українська робітничо-селянська республіка. Тепер вона захоплює ринки Європи, продаючи у країни старого світу аграрну продукцію. На чолі держави, яка будує унікальний лад – національний комунізм, гетьман-президент Євген Коновалець, країною керує політсила ПУНК (Партія українських національних комуністів).

У Харкові до першого травня відбувається пролетарський карнавал – культурна подія, на яку приїжджають німецькі кінорежисери, американські журналісти.

Але українській незалежності загрожує нова небезпека від непоступливого північного сусіда. Капітан СБУ Коцюба має перешкодити цій загрозі.

Повість Володимира Рутківського «Сторожова застава» – легке пригодницьке чтиво про малого Вітька, що заліз до лісової печери і потрапив у часи Київської Русі. Там він зустрічає Альошу Поповича, Іллю Муромця та разом з ними б’ється проти половців та потрапляє у ситуації, де йому доводиться рятувати своє життя і не тільки.

Storojova-Zastava

Фото: http://itc.ua

За мотивами цієї книги знято однойменний український пригодницький фільм-фентезі. Прем’єра стрічки відбудеться 12 жовтня 2017 року. Цікаво, що головну роль зіграв актор із Полтави Даниїл Каменський, тож полтавці мають додатковий привід і книгу почитати і у кіно сходити.

На завершення – книга для всіх, хто пише по роботі. Максим Ілляхов та Людмила Саричева видали настільний примірник про те, як писати без словесного сміття, просто, зрозуміло. Книга зветься “Пиши, сокращай”.

Пиши, сокращай

Mustread на решту літа. 10 книг для відпусток і подорожей від письменників та медіаекспертів

Коли ти журналіст, копірайтер, дизайнер, менеджер і хочеш писати сильні тексти – прочитай це.

Автори книги вважають, що навіть реклама може бути цікавою, якщо підібрати правильні думки. Вони й показують, де їх брати і як формулювати, а також твердять: чим менше у тексті сміття і води, тим легше його читати. Хочете очистити свої рядки без шкоди для сенсу – прочитайте цю книгу під час відпустки, у потязі чи коли є вільна хвилинка. Зайвим не буде.

23 травня 2018
22 травня 2018