Муніципальна няня – нововведення для батьків

Трибуна
2019-02-12
5

З 2019 року, разом із грошовою допомогою у розмірі 41280 гривень та «пакунком малюка», в Україні запрацювала додаткова послуга для забезпечення догляду за дитиною до трьох років – «муніципальна няня».

Муніципальна няня

Муніципальна няня

Окрім щомісячних виплат на дитину у розмірі 860 гривень, сім’я зможе щомісяця додатково отримувати 1626 гривень на відшкодування послуг няні. Ця компенсація виплачуватиметься управлінням соціального захисту населення протягом трьох років декретної відпустки. Кошти надходитимуть наприкінці кожного місяця. Сума автоматично переглядатиметься щороку відповідно до прожиткового мінімуму на дітей віком до 6-ти років, встановленого станом на 1 січня відповідного року.

Зазвичай няні, які доглядають за дітьми, працюють в сім’ях неофіційно. Натомість цей урядовий проект пропонує офіційне працевлаштування для таких жінок шляхом оформлення ФОП (фізичної особи-підприємця) або юридичної особи-підприємця та відкриття банківського рахунку, куди надходитиме заробітна плата. Як це виглядає? Батьки самостійно обирають майбутню няню, укладають з нею цивільно-правовий договір (він не потребуватиме нотаріального завірення). Потім батьки протягом місяця подають в управління соціального захисту населення наступні документи:

  1. заяву про надання допомоги;

  2. заяву про перерахування коштів для компенсації послуги «муніципальна няня» із зазначенням рахунка в установі банку;

  3. копію договору з нянею;

  4. копію свідоцтва про народження дитини;

  5. копію сторінок паспорта одного з батьків/опікуна;

  6. документи, які підтверджують оплату послуги няні (чек, виписка з банківського рахунка, розрахункова квитанція тощо).

  7. документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків одного з батьків/опікуна;

  8. рішення про встановлення опіки (якщо над дитиною встановлено опіку).

Наголошуємо на тому, що батьки/опікун повинні щомісяця до 5 числа подавати управлінню соцзахисту підтверджувальні документи щодо оплати муніципальній няні послуг догляду за дитиною. Також протягом одного робочого дня наймачі мають інформувати про розірвання договору або про інші обставини, які можуть вплинути на надання послуг муніципальною нянею.

Якщо документи щодо оплати послуги не подаються в установлений термін, виплата компенсації послуги «муніципальна няня» припиняється. Після подання документів виплата компенсації поновлюється з місяця, за який було здійснено оплату послуги.

Юлія Гладка, консультант Навчально-практичної лабораторії «Юридична клініка «Lex Qourum» (при Полтавському юридичному коледжі)

Залишити відповідь
Коментувати

5 Коментарі

Та ніхто не піде офіційно за такі копійки, щоб ФОП відкрить і податки платить скільки бабала треба.

2019-02-12
Зара
Відповіcти
0

А яка взагалі зарплата няні у Полтаві?

2019-02-12
Ольга С
Відповіcти
0

Якраз цього буде достатньо для трьох годин поняньчиться, тільки толку від 3 годин? Хіба мама дуже хоче на вечірку сходить, а так…ніякого сенсу від цьогог немає))))Все якось нелогічно!!!

2019-02-12
Ада
0

Няня за 1600 в месяц? Это расценками какого года они руководствувались? Или может у них есть резервный список нянь-волонтеров готовых работать за эти деньги?

2019-02-12
Я же мать
Відповіcти
0

А чого тільки до 3-х років. До трьох я сама догляну,а ділі починаються проблеми з садочком і роботою.

2019-02-12
Віра
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: