МОН оприлюднило список мовних іспитів, які можна зарахувати як оцінку ДПА

2

МОН оприлюднює перелік міжнародних мовних іспитів, результати яких учні 9-х та 11-х класів можуть цього року зарахувати як оцінку ДПА з іноземної мови.

МОН оприлюднило список мовних іспитів, які можна зарахувати як оцінку ДПА

МОН оприлюднило список мовних іспитів, які можна зарахувати як оцінку ДПА

Про це повідомляє прес-служба МОН.

З англійської мови зараховуватимуть екзамени IELTS, TOEFL тощо. Повний список представлений на картинці:

Зображення у повному розмірі відкриється у новому вікні

Зображення у повному розмірі відкриється у новому вікні

У ньому, зокрема, вказані назви та розробники тестів з англійської, німецької та французької мов за трьома рівнями. Важливо, що цього року вперше визначено кількість балів (оцінку), яку має набрати учень для зарахування сертифікату як оцінки ДПА. Якщо рівень відповідає необхідному, то в документ про освіту виставляється 12 балів за атестацію з іноземної мови. Водночас необхідно підкреслити, що міжнародні сертифікати мовних іспитів не зараховуються як оцінка за ЗНО.

Учні 9-х класів, які вивчали іноземну мову на рівні стандарту, можуть зарахувати міжнародний іспит рівня А2 і вище, а для класів із поглибленим вивченням – В1 і вище. Сертифікат або диплом має бути 2018 або 2019 року (до дня проведення атестації).

Для зарахування учень повинен звернутися з відповідною заявою до свого закладу освіти та надати копію сертифікату. Якщо випускник, що має сертифікат, не напише таку заяву, то оцінка виставлятиметься за результатами письмової атестації.

Учні 11-х класів, які вивчають іноземну мову за рівнем стандарт або академічним рівнем, можуть зарахувати міжнародний іспит рівня B-1 і вище, а для класів із поглибленим вивченням іноземних мов – В-2 і вище. Сертифікат або диплом має бути отриманий 2018 або 2019 року (до 28 травня 2019р. з англійської мови, до 27 травня 2019р. – з німецької, французької мов, тобто до днів проведення ЗНО з цих предметів).

Детальніше з усіма умовами зарахування балів мовних тестів як ДПА можна дізнатися за посиланням.

15 февраля 2019
14 февраля 2019
13 февраля 2019