Молоді патріоти у формі часів армії УНР нагадали полтавцям про героїв Крут

29 січня частина українців вже традиційно вшановує пам’ять героїв Крут, які у 1918 році захищали Україну від агресії російських більшовицьких військ. Цього року молоді полтавські патріоти вирішили влаштувати акцію, під час якої вони у формі армії УНР роздавали містянам інформаційні листівки.

Молоді патріоти у формі часів армії УНР нагадали полтавцям про героїв Крут

Молоді патріоти у формі часів армії УНР нагадали полтавцям про героїв Крут

– 29 січня 2017 року активісти Полтавського міського осередку провели інформаційний захід, приурочений 99 річниці бою під Крутами. На центральних вулицях міста сокільці в формах армії УНР роздавали листівки, в яких проводилась аналогія тогочасних подій з сучасним збройним конфліктом на сході, а саме, трагедією Донецького аеропорту, – розповідає журналістам «Трибуна» Оля Гнатенко, прес-референт ВГО «Сокіл».

Крути УНР 2

Мешканці Полтави так прокоментували акцію молодих полтавців:

– Подвиг простих студентів, та навіть школярів має бути закарбований на сторінках нашої історії. Цих молодих хлопців треба не просто згадувати, а знати поіменно, – зазначив мешканець міста пан Олександр.

Всього активісти роздали трохи більше сотні інформаційних листівок.

Довідково: Бій під Крутами — бій, що відбувся 16 (29) січня 1918 року біля залізничної станції Крути поблизу селища Крути та села Пам’ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва, 18 км на схід від Ніжина.

Цей бій тривав 5 годин між 4-тисячним підрозділом російської Червоної гвардії під проводом есера Михайла Муравйова та загоном із київських курсантів і козаків «Вільного козацтва», що загалом нараховував близько чотирьох сотень вояків.

У бою під Крутами оборонці української державності призупинили наступ противника і здійснили організований відступ, руйнуючи за собою колії і мости. Російське радянське військо втратило боєздатність на чотири дні. Поновити наступ на Київ війську Муравйова прийшлося не так залізничним шляхом, як на реквізованих селянських возах, запряжених кіньми, по розмоклій дорозі.

Видання «Трибуна» вже розповідало про історію Аверкія Гончаренка. Нагадаємо, що Аве́ркій Матвійович Гончаре́нко народився 22 жовтня 1890, в селі Дащенки Лохвицького повіту Полтавської губернії, нині Варвинського району Чернігівської області.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: