Мобільні амбулаторії для жителів полтавських сіл

0

Здати аналіз крові на цукор, загальні та біохімічні показники, виміряти тиск, вагу та зріст, зробити кардіограму: мешканці навіть найменших сіл Полтавщини можуть зробити це, фактично, біля порогу власного дому. Звісно, якщо до них приїде одна з пересувних амбулаторій, закуплених у рамках спільного зі Світовим банком проекту боротьби з гіпертонічною хворобою.

Мобільна амбулаторія

Мобільна амбулаторія

Три мобільні амбулаторії, передані Департаменту охорони здоров’я Полтавщини Світовим банком, вирушили у свій другий рейс. Цього разу — невеличкими селами Диканського району. Разом з однією з них ми приїхали до села Степанівка Великорудківської сільради. Тут на амбулаторію вже чекали півтора десятки пацієнтів, здебільшого, літнього віку.

Мобільна амбулаторія

Мобільна амбулаторія

— Могло б бути більше, якби для обстеження вибрали інше село. У Степанівці зараз — всього близько 80 мешканців, — каже голова Великорудківської сільради Валентина Калюш.

Мобільна амбулаторія

Мобільна амбулаторія

Утім, у цьому й суть: амбулаторії в першу чергу їдуть до найменших, найвіддаленіших сіл, де немає власних медичних пунктів. Так і тут: найближча від Степанівки амбулаторія — за 1 кілометр, у Великій Рудці. Однак тамтешній лікар збирається у декретну відпустку. Зараз прийом раз-два на тиждень проводить сімейний лікар, який приїздить з Диканьки.

— Звісно, ми б хотіли лікаря, який мешкає на території сільради, — говорить Калюш. Але запропонувати такому, окрім компенсації найму житла, майже нічого.

Мобільна амбулаторія

Мобільна амбулаторія

В мобільній амбулаторії можна здати аналіз крові: загальний, біохімічний, на цукор та кількість тромбоцитів. Також — виміряти тиск, зріст, вагу, зробити кардіограму. Обладнання — сучасне, точне. Майже всі показники пацієнти взнають на місці. Крім аналізів крові: їх результати кожному передадуть через місцевих медиків.

Мобільна амбулаторія

Мобільна амбулаторія

— Кров на цукор часто здаю, бо в мене ж діабет, — каже літня пані, що чекає своєї черги. — Це уже пару років, як не проблема. І в амбулаторії можна, і навіть вдома лікарка робить експрес-тест. А от загальний та біохімію вже два роки на здавала. Це ж в Диканьку їхати треба.

Два роки — не межа. Багато з людей не контролюють свій стан через брак часу та відстань. До Диканьки — 18 км, автобус зі Степанівки ходить раз на день, о 8.30 ранку. Вирушивши ним, пацієнти не завжди встигають на забір крові до лабораторії Диканської ЦЛР. Та й їздити людям похилого віку важко. А без вчасно зданих аналізів годі й мріяти про якусь профілактику.

Мобільна амбулаторія

Мобільна амбулаторія

Поки що три мобільні амбулаторії виїздять у села щочетверга. Кожна має відвідати по два села, діагностику проводять до останнього пацієнта. З часом графік змінять, адже всьго Полтавщина отримала сім обладнаних машин. Тож, щойно всі почнуть виходити у рейс, кількість пацієнтів, що скористалися послугами, збільшиться.

Мобільна амбулаторія

Мобільна амбулаторія

16 февраля 2019
15 февраля 2019
14 февраля 2019