Мітинг біля міськради та поліції: коментарі учасників і правоохоронців (відео)

0

6 квітня полтавці вийшли на мітинг під стіни міськради та поліції з вимогою до влади зреагувати на вчорашні події біля арки “Газетний ряд”. Спікери зібрання оголосили низку вимог до очільників міста та поліцейських.

zco9uzVqUTo

– Цей шанс, який ми отримали, ми не можемо зараз зрадити, стратити, – сказав під завершення мітингу Юліан Матвійчук і закликав завтра, 7 квітня, знову прийти о 9.30 під стіни ради та підтримати позицію громади.

Нагадаємо, вимоги до міської ради такі:

  • скликати позачергову сесію;
  • скасувати дозволи на забудову Газетної арки та низку резонансних незаконних випадків (біля кінотеатру імені Котляревського, універсаму “Полтава”, ТРЦ “Київ”);
  • ввести мораторій на встановлення нових тимчасових споруд.

Більшість із 300-т учасників мітингу рушили далі до Полтавського відділу поліції. Активісти, депутати, правоохоронці озвучили свої позиції.

До правоохоронців громада висуває низку вимог:

  • покарати тих, хто вчинив різанину під час вчорашніх подій біля арки Газетний ряд;
  • зупинити процес будівництва там, де їх його визнали незаконним відповідальні органи;
  • закрити провадження проти активістів, які брали участь у демонтажі незаконних споруд;
  • назвати прізвища затриманих кременчуцьких “охоронців”, а насамперед – чоловіка, який у вчорашніх сутичках завдав тяжких ножових поранень Олександрові Кобі.

Щодо перших трьох пунктів – мітингувальники дають час правоохоронцям розібратися, а саме до 17-ї години понеділка, 10 квітня.

Слідчий Сергій Чиж зазначив, що поліцейські детально вивчають матеріали, аби під час суду докази були беззаперечними:

– Розумієте, не відео і не фото прийме до уваги суд. А конкретну, законну слідчу дію, зроблену належчим чином.

Ім’я людини, яка (за попередніми висновками поліції) завдала Олександру Кобі поранень, – мешканець Кременчука Анатолій Прядко, 1979-го року народження.

За останніми відомостями, стан Олександра Коби – стабільний: активіст притомний, спілкується з лікарями, дихає без залучення апарату штучного дихання.

Коментувати

20 березня 2018