Мінкульт хоче скасувати історико-містобудівні обґрунтування

Трибуна
2017-11-20
1

Сьогодні в Києві відбувся круглий стіл «Нове будівництво на територіях об’єктів культурної спадщини» у форматі відкритого діалогу. Про це повідомляє ГО «Save Poltava«.

Мінкульт хоче скасувати історико-містобудівні обґрунтування

Мінкульт хоче скасувати історико-містобудівні обґрунтування

Організатором виступив Офіс ефективного регулювання за підтримки Мінекономрозвитку та представництва ЄС. Участь взяли представники урядових установ на рівні замміністрів, зокрема, заступник міністра культури Тамара Мазур, заступник голови Національної комісії в справах ЮНЕСКО Сергій Рева, директор Українського державного інституту культурної спадщини Ольга Пламеницька, один з керівників Національної спілки архітекторів України; представники Мінрегіонбуду та комітету з питань культури та духовності ВР, архітектори; громадські активісти; представники будівельних корпорацій, – в IQ бізнес-центрі дійсно зібралося експертне середовище, представники ГО «Save Poltava» та Незалежної асоціації архітекторів – Віктор Трофименко та Оксана Бєлявська також були присутні на заході.

На обговорення учасників організатори розробили так звану «Зелену Книгу…«, в якій йшлося про необхідність втілення процедур дерегуляції та полегшення ведення бізнесу для будівельних фірм, саме при проектуванні та спорудженні нового будівництва на територіях об’єктів культурної спадщини пам’яток як національного, так і місцевого значення.

– По-перше, незважаючи на чудову інфографіку й серйозний аналітичний доробок Фонду, проект цієї «Зеленої Книги» розроблявся виключно бізнес-аналітиками. Без залучення фахівців-експертів в галузі культурної спадщини, архітекторів тощо. До того ж, замміністра культури Тамара Мазур чітко заявила, що ця книга, хоча й є позитивним кейсом, її розробники не синхронізували свою роботу з «профільним» Міністерством. Яскравий приклад – автори запропонували взагалі в перспективі, скасувати історико-містобудівне обґрунтування (ІМО), заявляючи, що це лише пропозиція до обговорення з громадськістю та експертами, проте тут же Т. Мазур заявила про те, що ІМО уже заплановано скасувати з 1 січня, що викликало непорозуміння серед присутніх, який сенс обговорювати рішення, яке вже прийняте й змінюватись не буде.

Віктор Трофименко

У свою чергу, представник Національної спілки архітекторів України повідомив про те, що вони, проаналізувавши проект, офіційно висловлюють свою недовіру й сумнів в незаангажованості його співавторів, оскільки втілення всіх пропонованих законодавчих змін призведе до знищення об’єктів культурної спадщини по всій країні, через відсутність регульованого механізму державного контролю над здійсненням будівельних та/або реставраційних робіт на пам’ятках.

Мінкульт хоче скасувати історико-містобудівні обґрунтування

Мінкульт хоче скасувати історико-містобудівні обґрунтування

Зі свого боку, представник «Save Poltava» заявив, що на загал сама ідея такого проекту є перспективною для проведення багатосторонніх консультацій й імплементації узгоджених змін в чинне законодавство України, проте поки що сам проект є «сирим». Як приклад, причиною для скасування ІМО було зауваження, що при наявності затвердженого історико-архітектурного опорного плану цей документ не знадобиться в процесі за нагляду за будівництвом на пам’ятках, а в Полтаві наявність такого плану аж ніяк не заважає добудовувати вже другий об’єкт ресторанно-готельного господарства до пам’ятки національного значення – Дворянського зібрання (більше відомого як кінотеатр ім. Котляревського).

Щодо Мінкульту було висловлено прохання організувати постійну публікацію наказів міністра на офіційному сайті (зараз їх там менш ніж 10%) для забезпечення реальної прозорості й відкритого доступу до інформації. Організаторам круглого столу також було передано спільне звернення громадських організацій Полтави: «SavePoltava», «НАА», «Полтавська платформа», «Сокіл» щодо ситуації навколо полтавських пам’яток.

Під тиском науковців та громадськості, організатори та чиновники прийняли рішення створити робочу групу високого рівня для допрацювання вищевказаних пропозицій, в яку мають увійти, першочергово, науковці, профільні чиновники та громадські активісти, які займаються охоронною діяльністю пам’яток.

За матеріалами ГО «Save Poltava» #SavePoltava

Залишити відповідь
Коментувати

1 Коментар

Окей, створили проект, створили робочу групу високого рівня. Це допоможе якимось чином прибрати двоповерхові надбудови? Чи змінити стан Кадетського?

2017-11-21
Андрій
Відповіcти
0

Останні новини:

Читайте також: