Міністр агрополітики каже, що купівлю-продаж землі потрібно дозволити виключно українцям

На думку міністра агрополітики, екс-нардепа від Полтавської області Тараса Кутового, обіг земель має бути інструментом виключно для громадян України без права користування ним юридичними особами та іноземцями.

Кутовий

Про це Тарас Кутовий сказав під час виступу на з’їзді Асоціації фермерів та приватних землевласників, який проходив 28 лютого, у Києві.

– Наразі ми маємо дві чіткі тези: можливість купувати пайову землю має бути тільки для українських громадян і тільки для фізичних осіб. Обсяг володіння повинен бути обмежений, а ціна – не нижче за нормативно-правову оцінку, – зазначив міністр агрополітики Тарас Кутовий.

За словами Міністра, суттєва частина проблем, які сьогодні існують у земельній реформі, полягає у тому, що обіг земель не врегульований.

– Фермер володіє та користується землею, але, на жаль, не може нею розпоряджатися. Якщо фермер сьогодні власник, він повинен бути власником і у дійсності. Тому що це актив, над яким він сьогодні працює і хоче залишити у спадок своїм нащадкам, – наголосив очільник аграрного міністерства.

Тарас Кутовий зауважив, що рішення, які стосуються земельної реформи, будуть прийматися у стінах Верховної Ради. Уряд ще не подавав до Парламенту законопроект про обіг земель. Зараз йде активне обговорення та врахування думок аграрної спільноти. Тому Міністр запросив представників фермерських асоціацій активно долучатися до діалогу, до конструктивної співпраці з Мінагрополітики задля напрацювання змін, необхідних для розвитку фермерського руху.

– Думаю, що при міністерстві ми організуємо відкритий офіс для роботи з представниками фермерів. Плануємо на найближчий час наступну зустріч з фермерським активом. Маємо бути відкритими і працювати спільно, – зазначив Міністр.

Звертаючись до теми відносин з МВФ, Тарас Кутовий повідомив, що в Меморандумі мова йде про законопроект про обіг земель і яким він буде залежить якраз від спільної роботи міністерства з фермерським активом та громадськістю.

Також Міністр висловив впевненість у необхідності збільшення державної підтримки для фермерів.

– Вважаю, що підтримку на фермерські господарства необхідно збільшити більше ніж у 20 разів. Якщо у цьому році ми маємо менше 100 млн, то на наступний рік – вважаю мінімум 2 млрд з тієї великої дотації, яка вже затверджена бюджетним кодексом, – поінформував Тарас Кутовий.

Нагадаємо, що під час ексклюзивного інтерв’ю для видання «Трибуна», народний депутат України та журналіст Сергій Лещенко заявив, що земля має бути товаром і він підтримує ідею скасування мораторію на продаж землі.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: