Мінфін пропонує підвищити акциз на сигарети

0

Законопроект буде внесено на розгляд Кабміну та відповідно до Верховної Ради.

Мінфін пропонує підвищити акциз на сигарети

Мінфін пропонує підвищити акциз на сигарети

Міністерство фінансів оприлюднило законопроект «Про внесення змін до статті 221 Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування тютюнових виробів». Текст якого опубліковано для публічного обговорення на сайті міністерства.

Законопроект розроблено з метою наближення законодавства України до законодавства ЄС щодо ставок акцизів на тютюнові вироби та створення рівних умов для всіх представників тютюнової галузі.

Проект передбачає застосування коефіцієнту 1,4 до мінімального акцизного податкового зобов’язання з тютюнових виробів у разі встановлення цін нижчих за 1,65 від такого зобов’язання.

— Запровадження даного механізму зменшить продаж сигарет по занижених цінах, який наразі трапляється в Україні. Також це покращить здорову конкуренцію для всіх гравців на ринку. Окрім того, Україна виконує свої зобов’язання в рамках Угоди про асоціацію з ЄС, зокрема, щодо запровадження мінімального акцизного навантаження на тютюнові вироби, – пояснили в Мінфіні очікуваний ефект від запровадження нових норм.

Після обговорення законопроект буде внесено на розгляд Кабміну та відповідно до Верховної Ради.

25 марта 2019
24 марта 2019