Мінагрополітики: реалізація продукції харчової промисловості зросла на 13%

Як повідомляє Державної служби статистики України, обсяг реалізованої харчової промислової продукції у 2016 році склав 381 мільярд гривень, що більше за 2015 рік на 13,3%.

Мінагрополітики: реалізація продукції харчової промисловості зросла на 13%

Мінагрополітики: реалізація продукції харчової промисловості зросла на 13%

– Як і минулого року, виробництво харчових продуктів, напоїв і тютюнових виробів займає найбільшу долю у загальному обсязі реалізованої промислової продукції. У 2016 році вона склала 21,6%, – повідомляє прес-служба Мінагрополітики.

Слід зауважити, що майже чверть (24%) продукції харчопереробної галузі було поставлено на зовнішні ринки, що в абсолютних числах склало понад 91 млрд гривень.

Як повідомляють у департаменті агропромислового розвитку Полтавщини, в 2016 році виробництво валової сільськогосподарської продукції порівняно з 2015 роком збільшилось на 3,1 %, в тому числі в сільгосппідприємствах на 6,0 %.

За обсягами виробництва валової продукції в сільському господарстві область займає 2 місце серед регіонів України, в розрахунку на одну особу – 4 місце.

– Маючи 5 % сільськогосподарських угідь країни, в 2016 році всі категорії господарств області виробили 8,7 % зернових та зернобобових культур (включаючи кукурудзу) від загальнодержавного обсягу, 15,1 % – цукрових буряків (фабричних), 6,2 % – соняшнику на зерно, 11,4 % – сої, – пишуть у прес-службі департаменту.

Полтавщина продовжує залишатися лідером в Україні з виробництва зерна. Рекордними для області є як урожайність, так і валовий збір (5,8 млн. тонн).

Кукурудзи на зерно отримано 4,2 млн. тонн, це також найвищий показник в державі.

Валовий збір сої – 496,9 тис. тонн (1 місце в Україні).

За оперативними даними на цукрові заводи надійшло 2,1 млн. тонн буряків з урожаю 2016 року (друге місце серед регіонів), що на 51 % перевищує показник попереднього маркетингового року. Виробництво цукру очікується в обсязі близько 300 тис. тонн, що більше, ніж в минулому році на 43%.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: