Мешканцям будуть нараховувати пеню за невчасну сплату “комуналки”

0

У першому читанні народні депутати підтримали закон про пеню за несвоєчасну оплату житлово-комунальних послуг.

45669

Депутати Верховної Ради проголосували (242 депутати) за закон про введення пеню за несвоєчасну оплату житлово-комунальних послуг.  Однак для його впровадження, законопроект мають ще прийняти голова Верховної Ради і Президент.

У документі зазначається, що у разі несвоєчасної оплати за житлово-комунальні послуги споживач зобов’язаний сплатити пеню в розмірі, встановленому в договорі, але не вище 0,1 відсотка за кожен день прострочення від суми боргу. Загальний розмір сплаченої пені не може перевищувати 100 відсотків загальної суми боргу. Таким чином споживач, який вчасно не сплатив комунальні послуги змушений буде платити більше.

Наприкінці літа минулого року полтавці заборгували майже за 3 місяці. Цей показник до кінця 2015 року знизився до 2 місяців. Фахівці говорять, що в середньому за житлово-комунальні послуги населення розраховується на 98%. Найбільше заборгованість за газ, потім опалення і гаряче водопостачання.

Зі слів Тетяни Григоренко, начальника відділу статистики соціальних послуг ГУ статистики у Полтавській області, заборгованість постійно існує, однак полтавці більш-менш справно платять за житлово-комунальні послуги.

Олена Костиря

Коментувати

19 березня 2018