Мешканці Базилівщини вимагають у газовиків повернути їхню землю

0

У ГПУ «Полтавагазвидобування» наполягають: земельними паями селян працівники газо-промислового комплексу користуються цілком законно.

Газова вишка

Газова вишка

Більше двох сотень мешканців Машівського району, зокрема, сел Базилівщина та Кошманівка, вимагають від ГПУ «Полтавагазвидобування» повернути їхні земельні паї. За словами селян, землю у них забрали незаконно. Двадцять років тому, коли до сільради надійшли державні акти про розпаювання 3688 га землі,  однак цей факт від місцевих жителів приховали. Тодішній сільський голова видав державний акт на постійне користування землею ГПУ «Полтавагазвидобування» в обмін на соціальні блага: газовики обіцяли побудувати дитячий садок, провести газ в оселі, відремонтувати дорогу, забезпечити півтисячі селян постійною високооплачуваною роботою, розповідає голова ініціативної групи Григорій Панченко. Земельний фонд підприємству передавали нібито для створення на його базі підсобного господарства задля відродження Базилівщини.

– Але такого не сталося. Зараз у газовиків працює біля 140 місцевих мешканців. Інші або звільнені, або на пенсії, або вже померли. Жодних садочків чи подібного не побудовано. Тож, крім вишок у всіх полях навкруги села, ми нічого не отримали. Зараз просимо віддати хоча б наші земельні паї, щоб могли обробляти їх чи здавати в оренду, – говорить Панченко.

Протест

Протест

За його словами, кожен працівник колишнього колгоспу ім.Шевченка може претендувати на 4-5 га землі.

Представники ініціативної групи попросили про підтримку голову Полтавської облради Олександра Біленького.

– Я своїм одноосібним рішенням не можу забрати землю у газовиків та віддати її селянам. Тим більше, що кілька судів мешканці Базилівщини вже програли. Подавати знову в суд можна, якщо з’ясуються нові деталі справи. Але найкращий варіант – якщо «Полтавагазвидобування» піде на поступки селянам і добровільно віддасть частину земель, – зауважив голова облради.

Олександр Біленький

Олександр Біленький

У той же час, представники ініціативної групи впевнені: є сенс судитися знову. Адже відкрилися деякі дані. Зокрема, на розгляді «Програми ГПУ про відродження с.Базилівщина», з ухвалення якої, власне, все і почалося, були присутні лише 325 працівників тодішнього колгоспу замість 522. А отже, відповідно до Статуту колгоспу,  рішення не є чинним.

Отримати коментарі щодо цієї ситуації у ГПУ “Полтавагазвидобування” сьогодні не вдалося. Однак відповідальні особи обіцяють надати їх вже найближчим часом.

Коментувати

21 березня 2018
20 березня 2018