Механізм підписання декларації з лікарем спростили

Трибуна
2018-07-23

При підписанні декларацій з лікарем більше не вимагатимуть копії документів. Такі зміни запровадило Міністерство охорони здоров’я України.

Механізм підписання декларації з лікарем спростили

Механізм підписання декларації з лікарем спростили

Кампанія з вибору сімейних лікарів, педіатрів та терапевтів триває в Україні з квітня. Це перша подібна кампанія національного рівня. Вже більше третини українців підписали декларації, але під час процесу виникали певні складнощі. Одна з них – пацієнти мали надати копії паспорту та ідентифікаційного коду. Після сотень скарг, Міністерство охорони здоров’я України внесло зміни до Порядку вибору лікаря, спростивши кілька вимог.

Підписання декларацій продовжили до 1 січня 2020 року. Відтепер пацієнт має тільки показати один з документів, що посвідчують особу, та ідентифікаційний код. Також скоротився перелік інформації, що вноситься до декларації, тому вона буде на одному аркуші. Це зекономить час пацієнтів та лікаря на її заповнення. Крім того, у декларації не потрібно зазначати зареєстроване місце проживання пацієнта, оскільки лікаря обиратимуть незалежно від місця прописки.

– Безумовно такі рішення Міністерства вказують, що медреформа є спільною справою як пацієнтів, так і чиновників. Ініціатори медичної реформи постійно моніторять всі проблеми, що виникають, і намагаються максимально оперативно їх вирішувати. Саме це є одним з важливих факторів успішної зміни системи охорони здоров’я, – пояснив Євген Гончар, експерт проекту “Медіашкола з Децентралізації. Курс-ІІ”, який реалізує Центр Ейдос за підтримки програми «U-Lead».

У разі, якщо послуги лікування не сподобаються, пацієнт може підписати договір з іншим лікарем. При цьому стара декларація автоматично анулюється в електронній системі.

Декларації про вибір лікаря, що були підписані до набрання чинності змін, дійсні і не анулюються.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: