Медицина Полтави знову буде умовно безкоштовною

1

Згідно Конституції України медичні послуги є безкоштовними, проте галузь, як і у минулих роках – тотально недофінансована.

IMG_6668

На черговому засіданні «бюджетної» комісії Полтавської міської ради обговорили питання забезпечення галузі охорони здоров’я на 2016  рік. У міському бюджеті на поточний рік заплановані кошти на фінансування галузі у розмірі 266 млн. гривень. З них близько 200 млн. – субвенція із державного бюджету, решта – міський бюджет. Ці кошти надійдуть на потреби 12-ти лікарень, які знаходяться на балансі міста та управління охорони здоров’я міста. Левова частка бюджетних коштів буде направлена на заробітні плати  персоналу лікарень та сплату комунальних послуг, безпосередньо на закупівлю лікарських засобів припаде близько 12 млн. гривень, що за оцінкою голови управління Сергія Котова складає не більше 15 відсотків від загальної потреби.

Загалом під час доповіді Котов зазначив, що за підрахунками управління на стовідсоткове забезпечення ліками на місто потрібно близько 85 млн. гривень. Ще 17 млн. потрібно для повноцінного харчування пацієнтів. За його словами, лікувальні заклади міста потребують капітальних ремонтів та закупівлі медичного обладнання, що за його оцінкою буде коштувати 300 та 230 млн. гривень відповідно.

Також у медичному бюджеті закладені кошти, метою яких є висвітлення діяльності управління охорони здоров’я у розмірі 194 тисяч гривень, що викликало жваве обговорення присутніх на засіданні. Деякі депутати пропонували перенаправити ці кошти на більш потрібні статті видатків, наприклад закупівлю ліків або харчування. Зрештою вирішили рекомендувати сесії залишити на висвітлення діяльності УОЗу 94 тисячі гривень.

Під час доповіді Котова знову підняли питання функціонування благодійних фондів на території лікарень, які збирають із пацієнтів так звані благодійні внески, та за їх рахунок передають відповідній лікарні у вигляді ліків та інших матеріально-технічних цінностей. Окремі депутати звинуватили такі фонди у корупції,  оскільки вони не звітуються перед лікарнями, скільки саме грошей вони збирають із пацієнтів та скільки з них передають на потреби лікарні. У ході дискусії очільник управління запевняв, що існування таких фондів значно полегшує існування лікарень, але погодився, що за зібранні з пацієнтів кошти такі фонди повинні звітуватися. Були висунуті альтернативні пропозиції – збирати благодійні внески «без посередників» – на спеціальний рахунок лікарні. Таким чином ці кошти стануть публічними, їх буде можливо порахувати та використати на визначені безпосередньо лікарнею цілі. Після публічних дебатів питання функціонування благодійних фондів вирішили винести окреме обговорення профільної комісії.

Олексій Сердюков

Коментувати

1 Коментар
Декоммунизатор
• 21:16 | 09 лютого 2016

Очень подозрительный мужик

Відповіcти
21 березня 2018
20 березня 2018