Медикам Полтавщини розказали про реформи

У 2017 році третина коштів, отриманих Полтавщиною від ренти за користування надрами, буде спрямована на розвиток місцевої медицини.

Збільшити фінансування медичної галузі Полтавщини уже в наступному році пообіцяв губернатор Валерій Головко на зустрічі з очільника медичних закладів Полтавської області.

– Наш пріоритет – оновлення обладнання у лікарнях всіх рівнів, незалежно від місця їх розташування. Бо якщо робиться ремонт у медзакладах, але при цьому для обстеження і лікування використовується застріле обладнання 60-70 років, то це все – даремно витрачені кошти, – наголосив голова Полтавської ОДА.

Валерій Головко

Валерій Головко

На цю думку його, у тому числі, наштовхнуло відвідування радіологічного відділення в Полтавському обласному онкодиспансері, де частина обладнання вимагає негайного оновлення.

Головко наголосив: медики області повинні визначитися, яке обладнання доцільно придбати, де встановити. А пошук коштів – це вже питання відповідальних чиновників та депутатів.

Щодо медичної реформи, яка зараз впроваджується в Україні, губернатор підкреслив: зворотнього шляху немає. Тому варто ставитися до неї без зайвого скептицизму. Адже потреба у реформуванні галузі назріла вже давно.

Для більш ефективного використання коштів в області планують скоротити 1806 ліжко-місць, повідомив директор Департаменту охорони здоров’я Віктор Лисак.

– Ми будемо позбавлятися тих закладів, де люди не отримують якісного лікування. Потрібні лише потужні лікарні, де є фаховий потенціал, де розроблено інструментарій допомоги. Від вас ми хочемо отримати чітку дорожню карту того, як плануєте здійснювати основні завдання реформи. Ми будемо вимагати чітку цифру, скільки амбулаторій буде відремонтовано у 1, 2 кварталі і т.д.. Адже ніхто не знається на потребах медицини «на місцях» так, як самі лікарі, – підкреслив Лисак.

Керівники медзакладів Полтавщини

Керівники медзакладів Полтавщини

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: