Медична реформа: хто проти і чому?

В.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун на свої сторінці у Фейсбук розмістила інфографіку, яка, на думку Міністерства охорони здоров’я, пояснює, чому медична реформа вигідна пересічним українцям.

Медична реформа

У медичної рефоми, яка з 2017 року стартувала в Україні, вистачає як прихильників, так і противників. останні вважають, що глобальні плани представників МОЗ не підтверджені фінансово, а тому реалізувати їх не вдасться. Брак довіри з боку пацієнтів та подекуди відсутність розуміння від місцевої влдаи також працюють не на користь змінам.

Тим часом в.о. мінстра охорони здоров’я Уляна Супрун вважає, що противникаи реформи є лише хабарники, лобісти крупних фармацевтичних фірм та нечисті на руку медики.

«Реформа охорони здоров’я торкнеться всієї медичної галузі – від освіти до фармринку, повністю зруйнує стару філософію відносин між лікарем та пацієнтом, вдарить по лобістах, які захищають тіньові потоки, та викличе спротив «споживачів» бюджетних коштів за ліжко-місця. Тож, реформа матиме широке коло противників в особі: хабарників в лікарнях та медуніверситетах, фармацевтичних лобістів та несумлінних дистриб’юторів, функціонерів, які утримували стіни і ліжка, депутатів, які не хочуть робити непопулярні кроки і ховаються за риторикою про недосконалість законопроектів чи неідеальність розрахунків», зокерма, зазначила вона на свої сторінці у Фейсбук.

Там же розмістила інфографіку, щоб у картинках пояснити, хто отримає зиск від змін, а кому вони заважатимуть.

Медична реформа

Медична реформа

Медична реформа

Медична реформа

Медична реформа

Медична реформа

Медична реформа

Медична реформа

Медична реформа

Медична реформа

Медична реформа

У той же час, навіть прихильники реформи вказують на певні складності. Зокрема, для використання міжнародних медичних протоколів треба забезпечити присутність зазначених у них ліків на фармринку України. А для реалізації проекту госпітальних округів – відремонтувати дороги, бо іноді доїхати до центральної лікарні округу за визначені для цього 40 хвилин можна тільки «на папері». Ясно, що без підтримки місцевої влади у цьому не обійтися.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: