Мазепа знову в Полтаві

1

14 жовтня на Соборного майдані полтавці змогли на власні очі побачити памятник гетьману Івану Мазепі, який згодом мають встановити біля Свято-Успенсього собору.

Біля собору, куди привезли пам’ятник, полтавські священики прочитали молитву та освятили громаду священною водою, після чого до слова запросили ініціатора встановлення монументу Миколу Кульчинського та самого представника родини Мазепи.

Цим пам’ятником ми перекреслюємо полтавську трагедію, полтавську катастрофу, яка кинула нас у трьохсотлітню ніч, у трьохсотлітнє братство. У нас тепер тут буде український центр. Ми повернулися до себе, до свого дому, до своїх героїв. І в цьому велич наших часів, – говорить Микола Кульчинський.

DSC_0119

Окрім представників Полтавської державної адміністрації, які теж були присутні на святі, найбільшу кількість коштів на створення монументу виділили Віктор Ющенко, Олег Скрипка, полтавські художники, що виставили свої роботи на аукціон та ще багато благодійників.

Під час урочистостей нащадок видатного гетьмана Ігор Всеволодович Мазепа вручив Миколі Кульчинському відзнаку президента, тоді ще Віктора Ющенка, – «Хрест Івана Мазепи». Ця відзнака була вручена всього 62 рази, коли ще Віктор Андрійович був при владі, а після цього тільки сьогодні.

Я вважаю, що встановлення цього пам’ятнику саме у Полтаві є важливішим, аніж навіть у Києві, бо Полтава – це серце України, хто б що там не казав. А взагалі я думаю, що згодом він буде стояти не тільки тут. Ми вже підготували пам’ятник у Вінниці, і зараз вирішується де він буде стояти, – говорить Ігор Мазепа.

Мешканці ж міста позитивно ставляться до встановлення монументу.

Цей пам’ятник потрібно поставити. Герої повинні повертатися на свою Батьківщину, що і зробив Іван Мазепа. Я вважаю Мазепу героєм, а дискусії, що точаться навколо цієї постаті, вели ті люди, яким це було потрібно. Нам, українцям, не треба розвивати дискусій. Ми – патріоти – говорить полтавець Валерій.

Також під час заходу біля собору проходив ярмарок, де мешканці міста могли смачно поїсти, купити власноруч виготовлені вироби, таким чином допомігши воїнам АТО, адже всі кошті, виручені на ньому, підуть бійцям.

Наталя Гостило

16 липня 2018
15 липня 2018