«Мазепа-фест» як кінофестиваль. У Полтаві анонсували дні українського кіно

0

20 березня народився гетьман Війська Запорозького Іван Мазепа. Спеціально до цієї дати представники обласного товариства «Просвіта» провели прес-брифінг, під час якого повідомили журналістам про те, як цьогоріч у Полтаві проходитиме фестиваль «Мазепа-фест».

Лідер обласної “Просвіти” Микола Кульчицький

Це будуть дні українського кіно в рамках Всеукраїнського фестивалю мистецтв «Мазепа-фест».

7, 8 і 9 квітня  у кінотеатрі «Колос» (мережа «ВІЗОРІЯ») відбудеться показ художніх, документальних та мультиплікаційних фільмів. Ці заходи влаштовує полтавська «Просвіта»  влаштовує спільно з Державним агентством України з питань кіно.

Місце для проведення кінопоказів, за словами Миколи Кульчицького, голови обласної «Просвіти», було обрано не випадково:

 – Там ступала нога Івана Франка, Лесі України, Гната Хоткевича, Євгена Чикаленка. Представники української інтелігенції приїхали на відкриття пам’ятника Івану Котляревському, і виступали в приміщенні нинішнього кінопалацу. Це місце є великою історичною пам’яткою для полтавців. Це святе місце для нас, – сказав Кульчицький.

Вхід на фестиваль буде вільним. 7 квітня  за участю голови Держкіно Пилипа Іллєнка відбудеться відкриття фестивалю та показ нового художнього фільму про УПА “Жива” (режисер Тарас Химич).

IMG_0379

8 квітня   діти та батьки  переглянуть новий  мультфільм “Кирило Кожум”яка”, а ще цього дня покажуть фільм Тараса Ткаченка про болючі проблеми вимушеної трудової української еміграції “Гніздо горлиці”.

9 квітня  буде продемонстровано документальний фільм про події новітньої російсько-української війни відомого режисера Олеся Саніна та  ретроспективний історичний художній фільм  режисера Юрія Іллєнка “Княгиня Ольга” у новій редакції.

Щодня, після кожного сеансу відбуватимуться виступи режисерів та акторів та відповіді на запитання глядачів.

Коментувати

21 березня 2018
20 березня 2018