Трибуна

Незалежна преса Полтави
-0

«Маємо те, що маємо». 10 цитат і цікавостей про Леоніда Кравчука

авторський матеріал 

10 січня 1934 року у одному волинському селі народився малий, який згодом став першим президентом Незалежної України. Це був Леонід Кравчук. Сьогодні йому – 83 роки, тож давайте пригадаємо вже крилаті вислови політика та цікаві факти, пов’язані з постаттю Кравчука.

«Маємо те, що маємо». 10 цитат і цікавостей про Леоніда Кравчука

«Маємо те, що маємо». 10 цитат і цікавостей про Леоніда Кравчука

 – Коли чоловік дізнається про жінку все, він на ній одружується. Коли жінка дізнається все про чоловіка, вона з ним розлучається. Цілуйтеся, але не лягайте в ліжко, не йдіть в чужий будинок – майте свою квартиру. Ось якою повинна бути політика, – говорив Кравчук про відносини України з Росією.

Саме він став тим політиком, який з росіянином Борисом Єльциним і білорусом Станіславом Шушкевичем підписав Біловезьку угоду, що поклала край існуванню СРСР, внаслідок чого постала Незалежна Україна.

Однак при цьому, Леоніда Кравчука вважають не просто колишнім комуністом, а ідеологом та одним з керівників Комуністичної партії. Він боровся з прихильниками української незалежності і має відповідальність за переслідування дисидентів та опозиціонерів – Левка Лук’яненка, Степана Хмари, Василя Стуса, Миколи Руденка.

Кравчук Дис

Але він став на чолі процесу створення незалежної України. Навіть більше – Кравчука назвали «батьком української незалежності», який змінив більшовицьку систему:

 – Як поміняли більшовицьку систему? Всі захотіли. Це не те, що тепер: будь-який лакей, який тільки дорвався до влади, їздить з мигалками і реанімаційними машинами. Я завжди кажу: якщо за тобою їде реанімаційна машина, залишайся вдома, на хрена тобі їхати на роботу ?

Кравчук не пішов на серйозні реформи, як то зробили лідери Польщі та країн Балтії. Замість того він кинув країну у вир адміністративного регулювання всіх політичних та економічних питань.

 – Якщо людина, не вирішував ніколи великих проблем на солідних посадах, випадково потрапляє наверх, де проблеми завбільшки з Монблан, він ніяковіє. Його амбіції набагато вище його власних знань. Я розумію, що людині часто доводиться приймати не зовсім чисті рішення, і він сам брудниться. Але ти тоді сядь в куточку і сиди тихо. Не лізь на трибуну, не вчи людей, як жити, – говорив він.

З іншого боку, він неодноразово потрапляв під шквал критики, яка йшла і від провідних політичних гравців країни. Його неодноразово звинувачували в продажності і зраді, зокрема –  за відмову від ядерної зброї.

 – Леонід Макарович – патентована професійна політична повія, яка б мала помовчати, оскільки вона зрадила всіх і все, що тільки можна зрадити у нашому житті, – говорив Володимир Литвин, колишній спікер Верховної Ради.

Насправді ж Леонід Кравчук став справжнім символом епохи 90-х в Україні. На його честь була названа тачка «кравчучка».

Кравчучка

Цією штукенцією українці користувалися під час поїздок на базари Польщі та Туреччини, коли гіперінфляція зробила всіх «мільйонерами».

Написати коментар

Останнi новини:

dermatologist doctor inspecting woman skin for moles and melanoma
26 Лютий 2017
Лікар-дерматовенеролог вищої категорії Роман Свиридюк: У  зоні ризику появи злоякісних утворень на шкірі: Люди з першим і другим типом шкіри,…
25
26 Лютий 2017
У зв’язку з потеплінням і активним таненням снігу крига на водоймах щодня слабшає. Це підвищує ймовірність виникнення нещасних випадків на…
IMG_6789
26 Лютий 2017
За розпорядженням Олександра Біленького, 6 березня відбудеться сесія облради. Нині на порядку денному 45 питань. Серед них досить багато дискусійних,…
ec3e99e-dodatok-dopomoga-original
26 Лютий 2017
Днями українцям презентували мобільний додаток PFA mobile Ukraine, створений для надання першої психологічної допомоги волонтерам, військовим та рятувальникам. Про це…