«Маємо те, що маємо». 10 цитат і цікавостей про Леоніда Кравчука

0

10 січня 1934 року у одному волинському селі народився малий, який згодом став першим президентом Незалежної України. Це був Леонід Кравчук. Сьогодні йому – 83 роки, тож давайте пригадаємо вже крилаті вислови політика та цікаві факти, пов’язані з постаттю Кравчука.

«Маємо те, що маємо». 10 цитат і цікавостей про Леоніда Кравчука

«Маємо те, що маємо». 10 цитат і цікавостей про Леоніда Кравчука

 – Коли чоловік дізнається про жінку все, він на ній одружується. Коли жінка дізнається все про чоловіка, вона з ним розлучається. Цілуйтеся, але не лягайте в ліжко, не йдіть в чужий будинок – майте свою квартиру. Ось якою повинна бути політика, – говорив Кравчук про відносини України з Росією.

Саме він став тим політиком, який з росіянином Борисом Єльциним і білорусом Станіславом Шушкевичем підписав Біловезьку угоду, що поклала край існуванню СРСР, внаслідок чого постала Незалежна Україна.

Однак при цьому, Леоніда Кравчука вважають не просто колишнім комуністом, а ідеологом та одним з керівників Комуністичної партії. Він боровся з прихильниками української незалежності і має відповідальність за переслідування дисидентів та опозиціонерів – Левка Лук’яненка, Степана Хмари, Василя Стуса, Миколи Руденка.

Кравчук Дис

Але він став на чолі процесу створення незалежної України. Навіть більше – Кравчука назвали «батьком української незалежності», який змінив більшовицьку систему:

 – Як поміняли більшовицьку систему? Всі захотіли. Це не те, що тепер: будь-який лакей, який тільки дорвався до влади, їздить з мигалками і реанімаційними машинами. Я завжди кажу: якщо за тобою їде реанімаційна машина, залишайся вдома, на хрена тобі їхати на роботу ?

Кравчук не пішов на серйозні реформи, як то зробили лідери Польщі та країн Балтії. Замість того він кинув країну у вир адміністративного регулювання всіх політичних та економічних питань.

 – Якщо людина, не вирішував ніколи великих проблем на солідних посадах, випадково потрапляє наверх, де проблеми завбільшки з Монблан, він ніяковіє. Його амбіції набагато вище його власних знань. Я розумію, що людині часто доводиться приймати не зовсім чисті рішення, і він сам брудниться. Але ти тоді сядь в куточку і сиди тихо. Не лізь на трибуну, не вчи людей, як жити, – говорив він.

З іншого боку, він неодноразово потрапляв під шквал критики, яка йшла і від провідних політичних гравців країни. Його неодноразово звинувачували в продажності і зраді, зокрема –  за відмову від ядерної зброї.

 – Леонід Макарович – патентована професійна політична повія, яка б мала помовчати, оскільки вона зрадила всіх і все, що тільки можна зрадити у нашому житті, – говорив Володимир Литвин, колишній спікер Верховної Ради.

Насправді ж Леонід Кравчук став справжнім символом епохи 90-х в Україні. На його честь була названа тачка «кравчучка».

Кравчучка

Цією штукенцією українці користувалися під час поїздок на базари Польщі та Туреччини, коли гіперінфляція зробила всіх «мільйонерами».

Коментувати

20 серпня 2017
19 серпня 2017