Трибуна

Незалежна преса Полтави
+2°

«Маємо те, що маємо». 10 цитат і цікавостей про Леоніда Кравчука

авторський матеріал 

10 січня 1934 року у одному волинському селі народився малий, який згодом став першим президентом Незалежної України. Це був Леонід Кравчук. Сьогодні йому – 83 роки, тож давайте пригадаємо вже крилаті вислови політика та цікаві факти, пов’язані з постаттю Кравчука.

«Маємо те, що маємо». 10 цитат і цікавостей про Леоніда Кравчука

«Маємо те, що маємо». 10 цитат і цікавостей про Леоніда Кравчука

 – Коли чоловік дізнається про жінку все, він на ній одружується. Коли жінка дізнається все про чоловіка, вона з ним розлучається. Цілуйтеся, але не лягайте в ліжко, не йдіть в чужий будинок – майте свою квартиру. Ось якою повинна бути політика, – говорив Кравчук про відносини України з Росією.

Саме він став тим політиком, який з росіянином Борисом Єльциним і білорусом Станіславом Шушкевичем підписав Біловезьку угоду, що поклала край існуванню СРСР, внаслідок чого постала Незалежна Україна.

Однак при цьому, Леоніда Кравчука вважають не просто колишнім комуністом, а ідеологом та одним з керівників Комуністичної партії. Він боровся з прихильниками української незалежності і має відповідальність за переслідування дисидентів та опозиціонерів – Левка Лук’яненка, Степана Хмари, Василя Стуса, Миколи Руденка.

Кравчук Дис

Але він став на чолі процесу створення незалежної України. Навіть більше – Кравчука назвали «батьком української незалежності», який змінив більшовицьку систему:

 – Як поміняли більшовицьку систему? Всі захотіли. Це не те, що тепер: будь-який лакей, який тільки дорвався до влади, їздить з мигалками і реанімаційними машинами. Я завжди кажу: якщо за тобою їде реанімаційна машина, залишайся вдома, на хрена тобі їхати на роботу ?

Кравчук не пішов на серйозні реформи, як то зробили лідери Польщі та країн Балтії. Замість того він кинув країну у вир адміністративного регулювання всіх політичних та економічних питань.

 – Якщо людина, не вирішував ніколи великих проблем на солідних посадах, випадково потрапляє наверх, де проблеми завбільшки з Монблан, він ніяковіє. Його амбіції набагато вище його власних знань. Я розумію, що людині часто доводиться приймати не зовсім чисті рішення, і він сам брудниться. Але ти тоді сядь в куточку і сиди тихо. Не лізь на трибуну, не вчи людей, як жити, – говорив він.

З іншого боку, він неодноразово потрапляв під шквал критики, яка йшла і від провідних політичних гравців країни. Його неодноразово звинувачували в продажності і зраді, зокрема –  за відмову від ядерної зброї.

 – Леонід Макарович – патентована професійна політична повія, яка б мала помовчати, оскільки вона зрадила всіх і все, що тільки можна зрадити у нашому житті, – говорив Володимир Литвин, колишній спікер Верховної Ради.

Насправді ж Леонід Кравчук став справжнім символом епохи 90-х в Україні. На його честь була названа тачка «кравчучка».

Кравчучка

Цією штукенцією українці користувалися під час поїздок на базари Польщі та Туреччини, коли гіперінфляція зробила всіх «мільйонерами».

Написати коментар

Останнi новини:

дс2
26 Березень 2017
25 березня місто Полтава відправило до міста Балаклії Харьківської області вантажний автомобіль з гуманітарною допомогою, повідомляє ГУ ДСНС України в…
мас
26 Березень 2017
Сьогодні 26 березня о 18:00 у Полтавському театрі ім. Гоголя відбудеться показ вистави “Майстер і Маргарита”. “Майстер і Маргарита” —…
BPb5fswRV8M
25 Березень 2017
Увечері 24 березня в ході мирної акції протесту група активістів знесла огорожу за адресою Івана Мазепи, 45/4 (зупинка 23 вересня),…
5
25 Березень 2017
25 березня на Театральній площі у Полтаві організували роботу пересувного флюорографу. Акцію провели до Всесвітнього дня боротьби із туберкульозом. Організували…