Материнство, активізм, війна. Полтавцям розкажуть про ґендеровані протести в сучасній Україні

Роман Грицун
12:11 | 29 листопада 2016
0

Жіночі досвіди в контексті війни, «хороші» й «погані» матерів під час військового конфлікту. Про це і не тільки розповідатиме кандидат соціологічних наук Олена Стрельник під час лекції, організованої «Полтавським історичним товариством».

Захід розпочнеться 1 грудня о 17.00 у приміщенні читального залу №2 педагогічного університету. Вхід – вільний.

Гендер 2

Олена Стрельнік

Образи жінок завжди є актуальними в дискурсах війни та миру. Ця думка професорки культурної антропології Йоркського університету (Великобританія) Шерон Макдональд є ключовою тезою до лекції, яка відбувається в рамках лекторію «Науковці про історію та сучасність доступною мовою».

Організатори повідомляють, що під час заходу глядачі дізнаються про те, чому важливо обговорювати жіночі досвіди в контексті війни, як суспільні уявлення про ролі жінок та чоловіків в сучасній Україні зазнають змін в контексті військового конфлікту.

Також будуть розглянуті питання про те:

– Як створюються уявлення про «хороших» та «поганих» матерів під час війни, про матерів, які не просто чекають на своїх синів-військових, а діють на їх підтримку, про те, чи можуть матері підтримувати насильство та війну, про те, як в діяльності організацій солдатських матерів в сучасній Україні «творяться» уявлення про жінок та материнство, – афішує спільнота «Полтавського історичного товариства».

Лекторкою виступить ґендерна дослідниця, докторантка факультету соціології Київського національного університету імені Тараса Шевченка, стипендіатка програми Ендрю Карнегі Олена Стрельнік.

Гендер

Афіша Лекції

Це буде четверта лекція в рамках згаданого лекторію. Нагадаємо, що раніше полтавці говорили з Юрієм Волошиним про те, яким має бути справжній історик, Оксана Коваленко розповідала аудиторії про Полтаву, як фортецю Речі Посполитої, а журналіст Сергій Шебеліст спілкувався з гостями заходу про медійний контекст російсько-українських взаємин.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: