Масове поховання на території колишніх артскладів у Полтаві десятки років не має статусу історичної пам’ятки

Трибуна
16:05 | 03 травня 2017
0

На території колишніх артскладів – між пам’ятником Скорботній Матері та мікрорайоном «Огнівка» місцеві мешканці та активісти виявили людські рештки – кістки, черепи. Загалом виявлено рештки близько 10 людей (фрагментами).

На території колишніх артскладів – між пам’ятником Скорботній Матері та мікрорайоном «Огнівка» місцевими мешканцями та активістами було виявлено людські рештки - кістки, черепа.

На території колишніх артскладів – між пам’ятником Скорботній Матері та мікрорайоном «Огнівка» місцевими мешканцями та активістами було виявлено людські рештки – кістки, черепа

За словами місцевих істориків, на цій території уже давно проводилася наукова робота, зокрема, було відомо про наявність в цьому районі масових поховань жертв концтаборів.

Проте, згідно з генеральним планом міста Полтави, наявного на сайті Полтавської міської ради, ця територія зазначається, як землі громадського призначення – «громадські території» та зона із зеленими насадженнями. Тут недавно проводилися роботи з оновлення каналізаційного колектору «Полтававодоканал».

Місцеві мешканці обурені. Спільно з активістами вони викликали наряд патрульної поліції. Правоохоронці у свою чергу – слідчо-оперативну групу та експертів.

– Це – варварство. Не можна не помітити такі речі, роблячи каналізацію. Не можна дозволяти тут жодних земляних робіт, адже це територія особливої історичної цінності, – говорить місцевий мешканець Сергій Мєднік.

Cергій Мєднік (зліва)

Cергій Мєднік (зліва)

Сергій Мєднік звертався до керівництва «Полтававодоканалу» з вимогою припинити земельні роботи на місці поховання. І отримав відповідь.

viber image4

Натомість співробітники Полтавського краєзнавчого музею зазначають – неодноразово звертались до органів місцевої влади з пропозицією надати території відповідний статус.

– На цьому місці з 19 ст. існувало кладовище, потім, у роки Другої світової війни, знаходився нацистський концтабір. Територія меморіального чи будь-якого іншого охоронного статусу не має, проте це питання неодноразово підіймалося в останні роки, зокрема, краєзнавцем Віктором Дмитренком. Зокрема, пропонувалося впорядкувати територію і установити пам’ятний знак, – констатує співробітник науково-дослідного методичного відділу Полтавського краєзнавчого музею Олег Скирда.

В управлінні культури облдержадміністрації відреагували на звернення журналістів «Трибуни» з приводу збереження історичної пам’ятки.

– Зазначена територія, поки що, спеціального статусу не має. Але вона входить у зону історичного ареалу. Після вашого звернення наша археологічна служба обов’язково виїде на місце, щоб встановити датування поховання, якого воно періоду. І далі будемо по ньому працювати, – зазначала співробітниця управління Інна Шерстюк.

viber image3

Довідково: За даними наукових розвідок, на території поблизу артскладів за часів Другої світової війни знаходився нацистський концтабір «Dulag 151» (Dulag-пересильно-сортувальний табір для військовополонених), через який з вересня 1941 по вересень 1943 рр. щомісячно проходило від 5-15 тис.чол, страчено було близько 23 тис.чол. Основна маса страчених – військовополонені радянські вояки, але були також і цивільні – в основному євреї, та місцеві мешканці, спіймані під час вуличних облав без документів.

Віктор Трофименко

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: