Марина Куликовська: «Батьки радіють, коли дізнаються, що ми готові займатися англійською з їх дітьми безкоштовно»

0

Трохи більше восьми місяців Марина Куликовська працює у Центрі розвитку дитини Благодійної організації «Світло надії». Вона не тільки любить проводити час із дітьми, а й має чималий досвід роботи з малими пустунами – майже вісім років жінка пропрацювала шкільним вчителем англійської мови та соціальним педагогом. Саме ці знання і уміння вона зараз реалізовує в спілкуванні та роботі з найменшими клієнтами Центра.

Марина Куликовська

Працюючи у школі, я не тільки навчала, а й сама вчилася у дітей. Вони надихали мене радіти простим життєвим дрібницям, бачити свято у повсякденності. Тому мені легко з ними. Коли прийшла у «Світло надії», то зрозуміла, що тут потрібно працювати не тільки з дітьми, а й з батьками. Останні часто звертаються за певними порадами, які стосуються виховання та навчання. І мені приємно їм підказувати, розповідати щось корисне. Допомагати людям – це велика радість, – ділиться враженнями про свою роботу Марина Куликовська.

На думку педагога, Центр розвитку дитини надає комплексну допомогу дітям та батькам із соціально незахищених сімей. І це дуже важливий момент. Адже тут з дітками і уроки повчать, і творчі заняття проведуть, а батьків проконсультують, або організують зустріч з психологом. Тільки при цьому, на думку Марини, допомога має надаватися паралельно, як батькам, так і дітям.

У нас була клієнтка, яка не могла знайти спільної мови з дитиною. Вона кілька разів сама приходила до Центра, розповідала про свою ситуацію, навіть плакала. Та коли вона нарешті привела свого сина, мені вдалося залагодити конфлікт, – розповідає Марія.

Марина проводить індивідуальні заняття з англійської мови для дітей, які є клієнтами Центру.

Малечі, а особливо першокласникам, англійська в школі дається дуже важко. Тому батьки воліють винаймати репетитора, аби підтягувати знання з цього предмету. У нашому Центрі є діти внутрішньо переміщених осіб, діти батьків із соціально незахищених сімей. Звідки у них гроші на репетитора? Батьки радіють, коли дізнаються, що ми готові займатися англійською з їх дітьми безкоштовно. Плюс до того ми допомагаємо дітям адаптуватися до школи, розбираємо домашні завдання, проводимо заняття з образотворчого мистецтва. Нещодавно у нас з’явилася міні-бібліотека, зібрана небайдужими полтавцями. Ми можемо запропонувати дітям та батькам широкий вибір художньої та навчальної літератури. Це саме та комплексна допомога, яку можуть отримувати діти клієнтів Благодійної організації «Світло надії» – підсумовує Марина Куликовська.

Довідково: Центр розвитку дитини працює на базі Благодійної організації «Світло надії». Головне завдання Центру дитячого розвитку – допомога  дітям, родини  яких опинилися у складних життєвих обставинах. Це можуть бути діти і з родин внутрішньо переміщених осіб, діти ВІЛ-інфікованих, наркозалежних батьків, діти-сироти, діти із неблагонадійних сімей.

Допомога, яку надає Центр полягає у денному перебуванні дітей. Батьки можуть залишити дитину у Центрі, коли мають невідкладні справи: оформлення документів, похід  у лікарню, співбесіда з приводу працевлаштування, тощо.

Центр забезпечує денний догляд, організацію змістовного дозвілля дітей, а також  організацію навчально-виховної роботи.  Працівники центру, більшість з яких є соціальними працівниками або вчителями проводять із дітьми  творчі заняття, ігрова програма.  Фахівці Центру допомагають дітям  у підготовці до школи.  Центр проводить комплексні заняття із математики, логіки, англійської мови, читання.

Роман Грицун

Коментувати

20 березня 2018