Мамай і виконком у старому складі вирішували нагальні питання міста

0

У пятницю, 5-го лютого, Полтавський міський голова Олександр Мамай зібрав засідання міськвиконкому. На порядку денному було близько 20 питань. Керівники профільних управлінь доповідали про встановлення меморіальних дошок Героям, покращення міського транспорту, про розміщення зовнішньої реклами, відшкодування витрат проїзду у тролейбусі за грудень 2015-го року.

Нагадаємо, на попередній сесії депутат міськради від “Солідарності” безпартійний Андрій Матковський звинуватив Олександра Мамая, начебто той таємно збирає засідання міськвиконкому “старого” складу. У відповідь міський голова запросив усіх охочих на засідання наступного дня о 10-й ранку.

Зі ЗМІ були лише журналісти “Трибуни”, від депутатського корпусу – безапартійний “солідарівець” Сергій Чередніченко та “свободівець” Вадим Ямщиков.

А за столом виконкому – старі обличчя: Ольга Борисенко, Юрій Левченко, Юрій Кропивка, Світлана Тарашевська (Порохня).

HnaBDW7jQ8E

На пленарному засіданні 20-го січня після більш, ніж 7 годин обговорень міського голови з депутатами, обранці все ж проголосували за звільнення міськвиконкому і заступників Мамая.

Я не проти 19 осіб, але цю пропозицію я не ставитиму на голосування, бо немає остаточних домовленостей щодо особистісного складу. Я й надалі вноситиму своїх теперішніх заступників: Кропивку, Борисенко, Тарашевську, Стеценка, Левченка. Якщо ж ці кандидатури не наберуть достатню кількість голосів, інших я не висуватиму, – говорив Олександр Мамай. І попри це переконував: – я готовий іти назустріч депутатам.

Нині у виконкомі працює 8 осіб. Тож якщо приймуть 19 осіб,  кворуму не буде, “а хтось повинен працювати”,  – пояснював керівник.

Уже за 2 дні – 22 січня Олександр Мамай підписав розпорядження «Про зупинення рішення позачергової другої сесії Полтавської міської ради сьомого скликання від 20.01.2016 року «Про звільнення заступників міського голови». І пояснював:

Станом на момент прийняття Полтавською міською радою рішення «Про звільнення заступників міського голови» не було сформовано новий склад виконавчого комітету Полтавської міської ради.

Під час третього засідання другої сесії міськради Олександр Мамай озвучив порядок денний і пропонував депутатам голосувати за оновлений склад виконкому – 16 чоловік (у якому більшість кандидатур лишилися із минулої каденції):

 • Олександр Мамай – Полтавськиий міський голова
 • В’ячеслав Стеценко – перший заступник міського голови
 • Ольга Борисенко – заступниця міського голови з питань діяльності виконавчих органів
  (економічні і соціальні питання)
 • Юрій Кропивка – заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів
  (питання житлово-комунального господарства)
 • Світлана Тарашевська (Порохня) – заступниця міського голови з питань діяльності виконавчих органів
  (питання діяльності та розвитку гуманітарної сфери)
 • Юрій Левченко – заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів
  керуючий справами виконавчого комітету Полтавської міської ради
 • Роман Чабановський – голова Октябрської райради Полтави, ВО «Свобода»
 • Сергій Синягівський – голова Київської райради Полтави, «Партія простих людей Сергія Капліна»
 • Вадим Дробітько – голова Ленінської райради Полтави, фракція «Рідне місто»
 • Валерій Пархоменко – ФОП, фракція «Рідне місто»
 • Валерій Тесленко – ФОП,  ВО «Батьківщини»
 • Світлана Трегубенко – тимчасово безробітня, партія «Совість України»
 • Павло Рибка – директор ТОВ «Товариство Хімрезерв-Полтава», «Об’єднання «Самопоміч»
 • Владислав Шевченко – ТОВ «Завод Теплотех», ВО «Свобода»
 • Анатолій Вертелецький – директор ТОВ «Артлайн -Полтава», «Партія простих людей Сергія Капліна»
 • Віталій Нікіпелов – адвокат, «БПП «Солідарність».

Крім «Совісті України» за цю пропозицію тоді не проголосували жодна з фракцій. Олександр Мамай кілька разів у 2016-му вже наголошував: згідно з регламентом і законом України, вносити пропозицію про склад міськвиконкому та його заступників має право лише керівник міста.

Тож міськвиконком продовжує працювати у старому складі, Олександр Мамай пояснює: доки вони з депутатами не зійдуться на спільному знаменнику – “діятиме принцип безперервності влади. Треба ж комусь працювати і приймати важливі рішення у сфері життєдіяльності міста”.

Юлія Логвиненко

Коментувати

22 березня 2018