Макухівське сміттєзвалище. Міністерство екології вивчатиме стан усіх сміттєзвалищ України

Олена Костиря
11:06 | 03 червня 2016
0

У звязку з трагічною ситуацією на Грибовицькому сміттєзвалищі під Львовом прем’єр-міністр доручив Міністерству екології вивчити стан всіх сміттєзвалищ України. Про це Володимир Гройсман заявив під час години запитань до Уряду у Верховній Раді.

poltavske.tv

Макухівське сміттєзвалище poltavske.tv

Прем’єр-міністр запевнив, що рекультивація сміттєзвалищ – завдання місцевої влади, а уряд готовий допомогти, в тому числі консультувати.

– Уряд чи державна влада не впливає на функціонування полігону. Я дав доручення Міністерству екології вивчити стан абсолютно всіх полігонів в Україні. Це питання потрібно вирішувати. Сьогодні в умовах фінансової децентралізації це можливо зробити власними ресурсами місцевих бюджетів, – зазначив він.

Перевірка може торкнутися і Макухівського стихійного сміттєзвалища у Полтаві, яке щороку збільшує свою площу і вже покриває десятки гектарів земель під самим містом. Стихійне звалище з’явилося під Макухівкою ще у 1945-му році, а вперше було «офіційно» закрите – ще у 1990-му.

Наразі купи сміття лежать фактично на березі річки Коломак. А її води потім несуть забруднення у Ворсклу. І потім ці отруєні води розносяться усією областю, чим звісно не покращують екологічний стан на Полтавщині і України в цілому.

За останні роки сміттєзвалище настільки розрослося, що сморід від нього отруює життя не лише мешканцям Макухівки, але і цілих мікрорайонів Полтави – Ліску, Левади, Південного вокзалу.

Нагадаємо, 30 травня на Грибовицькому сміттєзвалищі під Львовом під час гасіння пожежі стався обвал сміття. В результаті під завалами опинилися рятувальники. За фактом обвалу сміття на звалищі розпочато кримінальне провадження. На даний момент виявлені тіла трьох рятувальників.

Залишити відповідь
Коментувати

Останні новини:

Читайте також: