Майже всі райони Полтавщини підготувались до погіршення погодних умов

3

У Полтавській ОДА відбулась селекторна нарада Агентства місцевих доріг, присвячена підготовці до снігопадів. За даними Гідрометцентру, вихідними на Полтавщині очікується погіршення погодних умов. Наразі в області вже оголошено штормове попередження.

—Ми виходимо на цілодобове чергування. Вихідними в області передбачаються опади до 10 сантиметрів. В зв’язку з чим ми повинні вжити заходів і разом оцінити можливі проблеми, що існують в районах, аби не сталось якихось надзвичайних ситуацій, — говорить директор Державного підприємства «Агентство місцевих доріг Полтавської області» Олексій Басан.

Нараду розпочали з перевірки стану готовності районів. Переважна більшість не має проблем. Проте у деяких наявні питання пов’язані з підрядниками, як це сталось з Глобинським, Семенівським та Зіньківським районами.

—В нас субпідрядник «Трансресурси», і в нас до нього є питання, як одна заявлена одиниця техніки зможе покрити весь район? Наразі 75% доріг посипані, використали 50 т суміші. Проте якість роботи незадовільна, — говорить перший заступник голови Глобинської райдержадміністрації Інна Авраменко.

—По Глобинському району в нас укладений договір з райавтодором і «Трансресурсами». Якщо вони не встигають або техніка не справляється, ми залучаємо райавтодор. На сьогодні підрядник запевняє, що все під контролем, і в разі снігопадів може залучити додаткову техніку, — повідомив представник генпідрядника ТОВ «Будівельна компанія «СТАРТ-ІНВЕСТ».

У Зіньківському районі існує проблема з технікою, оскільки, на думку керівництва РДА, наявної буде недостатньо.

— За інформаціює субпідрядника, на території району наявний трактор Т-150, який ще не завели, а також немає тракториста. Також є ЗІЛ для посипання, 50 тон суміші та паливно мастильні матеріали. Матеріали є, але проблема з технікою, підрядник заявив, що залучатимемо додатково КРАЗ з Гадяча. Чи встигне, не можу сказати напевне. Другорядні дороги району взагалі не посипались субпідрядником — говорить представник Зіньківської РДА.

— Нажаль, цього тижня у Зіньківському районі, на дорозі Опішня-Гадяч, машина  з асфальтом перевернулась і лежала в кюветі. Загалом в нас було близько 5-ти аварій на цій ділянці дороги. Субпідрядник — Гадяцький райавтодор — не справляється з поставленими завданнями. До нас неодноразово звертались мешканці та водії, які не можуть проїхати. Вчора мав розмову з субпідрядником. Ось приклад взаємодії — автодори, яким ми допомагаємо фінансово аби вони вижили, які мають заборгованість по ЗП за кілька місяців, нажаль, на прикладі Гадяцького райавтодору, не справляються. Не зважаючи на те, що їхні автомобілі заправляють райради, підприємці та інші приватні особи. На деяких дорогах стаються аварії, а коли ми намагаємось з’ясувати причини, виявляється, що субпідрядник отримав загалом близько тони паливно-мастильних матеріалів, а робота не зроблена. Це приклад непорядності підрядника. Якщо вони чинитимуть непорядно, ми звіти по їхній роботі передаватимемо до правоохоронних органів. Аби кошти не розкрадались, а робота виконувалась,— коментує ситуацію Олексій Басан.

В деяких районах майже вичерпані запаси піщано-соляної суміші, проте ситуацію повинні вирішити найближчим часом. Як виявилось, проблеми з кількістю техніки або суміші — не найсерйозніші: у Семенівському районі взагалі запропонували змінити підрядника, адже той не виконує зобов’язань.

— Наразі в нас критична ситуація з субпідрядником — техніки взагалі немає. Попри наші пропозиції до нього щодо того, де можна безкоштовно взяти техніку та 100 тон піску, жодних дій від підрядника не було — повідомили у керівництві Семенівської РДА.

Для вирішення цього питання представник ТОВ «БК «СТАРТ-ІНВЕСТ» запропонував змінити підрядника на Глобинський райавтодор, з яким є повна взаємодія. Зазначимо, схожа ситуація вже вирішена у Диканському районі.

На думку директора Агентства місцевих доріг, стан готовності районів наразі задовільний.

— Наразі вже проведені закупівлі необхідних матеріалів, розвезення їх до субпідрядників. Деяких субпідрядників довелося замінити, оскільки вони не справлялись з своїми зобов’язаннями. Ситуація повністю контрольована. Генпідрядник в цілому справляється. Звісно є певні недопрацювання, але ми їх вирішуємо в оперативному порядку.

22 февраля 2019
21 февраля 2019