Майже половина жителів Полтавщини уже підписали декларацію з сімейним лікарем

0

За даними Інституту аналітики та адвокації, таку угоду уклали 49% місцевих мешканців. Організація здійснює щомісячний моніторинг приписної кампанії до лікарів первинної ланки.

Майже половина жителів Полтавщини уже підписали декларацію з сімейним лікарем

Майже половина жителів Полтавщини уже підписали декларацію з сімейним лікарем

Станом на 1 серпня майже 700 тисяч жителів регіону уже визначилися зі своїм терапевтом чи педіатром. Найактивніше приписна кампанія проходить у Великобагачанському районі. Там, за статистикою, 66 жителів зі 100 уже отримуватимуть медичну допомогу за новим зразком. Найгірші показники – у Новосанжарському районі. Там декларації з лікарем мають лише 33% жителів.

— Ми радимо жителям області активніше укладати угоди з лікарями. Ця домовленість має стати відправною точкою для отримання медичної допомоги на якісно новому рівні, – запевняє аналітик ІАА Дмитро Пономарьов. – Окрім цього, лише після підписання декларації пацієнт отримує послуги безкоштовно.

Загалом, Полтавщина має одні з найкращих показників в Україні. Для порівняння, на Сумщині свого лікаря обрав тільки кожен четвертий житель області.

Райони

Райони

Нещодавно МОЗ оприлюднило суми коштів по областях, які уже отримали заклади первинної медичної допомоги. Одні з найбільших показників знову у Полтавській області. 28 мільйонів гривень уже «пішли за пацієнтами» у 16 медзакладів.

Області

Області

Довідково: Ця публікація підготовлена в рамках проекту «Просування реформ в регіони» за сприяння Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження», який реалізується Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій та «Європейською правдою». Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю ГО «Інститут аналітики та адвокації» і жодним чином не відображає точку зору Європейського Союзу та Міжнародного фонду «Відродження».

16 февраля 2019
15 февраля 2019
14 февраля 2019