Майже мільйон жителів Полтавщини підписали декларацію з лікарем

2

На початку грудня в Полтавській області декларацію з лікарем підписали 65% жителів.

Майже мільйон жителів Полтавщини підписали декларацію з лікарем

Майже мільйон жителів Полтавщини підписали декларацію з лікарем

Інститут аналітики та адвокації продовжує слідкувати за перебігом реформи первинної ланки медичної допомоги. Від початку приписної кампанії в Полтавській області декларацію з лікарем підписало 910 тисяч осіб. Всього населення регіону становить 1,4 млн жителів.

Станом на 1 грудня 2018 року, в усіх районах Полтавщини, окрім Новосанжарського, більшість жителів обрали свого лікаря. Найвищий показник у таких районах:

  • Гадяцький – 79%
  • Глобинський – 78%
  • Котелевський – 77%
  • Шишацький – 75%
  • Лохвицький – 74%

  • Протягом листопада найбільше декларацій підписали в Чорнухинському районі 1347. Найменше у Новосанжарському: всього 270. При цьому у Великобагачанському районі зменшилась кількість підписаних декларацій на 9%. Подібна ситуація виникла минулого місяця в Білопільському районі Сумської області. У Національній службі здоров’я України пояснили, що так відбувається у випадку звільнення лікаря. Тоді підписані декларації автоматично анулюються, – повідомив аналітик ІАА Дмитро Пономарьов.

Протягом місяця показник підписаних декларацій у Полтавській області зріс на 3%. Для порівняння, у сусідній Сумській області – на 12%.

Аналітики рекомендують пацієнтам обрати свого лікаря до кінця 2018 року, бо від кількості підписаних декларацій залежатиме фінансування саме вашої лікарні у наступному році.

Прес-служба ГО «Інститут аналітики та адвокації»

15 февраля 2019
14 февраля 2019