Люди поруч: полтавців запрошують на фотовиставку

Полтавців запрошують на соціальну фотовиставку «Люди поруч», яка проходить на першому поверсі ТРЦ «Київ» з 23 по 26 травня включно. Організатори заходу представляють фотоісторії людей, які мають важку долю: вийшли з місць позбавлення волі або, через певні обставини життя, стали безхатченками. 

Усі герої фотовиставки — люди, які зараз проживають у центрі адаптації для бездомних та осіб, звільнених з місць позбавлення волі БО «Світло надії». Мета проекту — побороти стигму дискримінації щодо бездомних.

– Зараз у суспільсті існує думка, що це взагалі не люди, а якийсь непотріб. Хоча ніколи не знаєш, що буде завтра. Тому тут представлені історії звичайних людей, таких, як і ми, але з якими сталася певна життєва ситуація, яка призвела до такого способу життя. Але це не привід вважати їх за сміття. Люди до нашого центру приєднуються добровільно, змусити нікого ми не можемо, — розповідає представниця БО «Світло надії» Інесса Протащик.

На виставці полтавці можуть долучитися до благодійності. Зробивши внесок від 250 гривень, гості можуть отримати дизайнерські футболки з гаслом «Люди поруч — поруч люди», який є одним з головних меседжів фотовиставки. Усі зібрані кошти будуть спрямовані на розвиток Центру адаптації.

– Головний меседж виставки: кожна людина має історію, тепер дамо їй право на майбутнє. Полтава — дуже консервативне місто, закрите для «іншості», і людям, які проходять адаптацію в цьому центрі, дуже важко офіційно працевлаштуватися, та й взагалі, соціалізуватися. Адже їх важке минуле тягне їх назад і не дає жити далі — усі двері для них зачинені. Цими історіями ми хочемо донести людям, що хоч вони і мають певне минуле, яке, у багатьох випадках, негативно сприймається, але ці люди змінюються і вони теж про щось мріють, — додає співорганізатор події Іван Горовський.

Ми поспілкувалися з однією з героїнь фотовиставки, клієнткою Центру адаптації для бездомних осіб та звільнених із місць позбавлення волі БО «Світло Надії», Оленою. Зараз вона усвідомила, що готова до позитивних змін. Радіє, що тепер у неї на певний час є безкоштовний дах над головою, харчування, всі належні умови для життя, а найголовніше — поруч люди, які її підтримують. Вперше за 61 рік вона відчула допомогу з боку інших людей, турботу та підтримку.

– Я наробила багато помилок у житті. Безхатченки, крадії навчили мене красти, обманювати, я почала жити як усі злодії. Мені це життя сподобалося, ніяких проблем, зупинити мене було нікому, порадити теж. Я була зовсім нікому не потрібною, я відчула, що я одна у цьому житті і робила все, що мені хотілося, зовсім не усвідомлюючи, до чого це призведе. Звільнившись із в’язниці, я потрапила до БО «Світло надії». Я безмежно рада тому, що мене сюди прийняли. Лише у старості я відчула допомогу та підтримку, — розповідає Олена.

Жінка розповідає, що якби не Центр адаптації, вона давно б повернулася до звичного способу життя. Соціальні працівники допомагають їй з пошуком роботи, з документами, підримують психологічно, завжди допоможуть та порадять, допомагають подолати жагу до колишніх звичок, які, час від часу, все ж таки проявляються. За словами Олени, у центрі всі люди рівні, ставлення до всіх однаково дружнє та щире. Також жінка поділилася, що вже давно ні про що не мріє. Живе за течією, не будує планів на майбутнє, не має мети, всередині неї — порожнеча. Зараз вона намагається жити, як нормальні люди, але вона байдужа до навколишнього світу.

Організували виставку студенти полтавського осередку Української академії лідерства спільно з БО «Світло надії». Партнер акції — ТРЦ «Київ».

Залишити відповідь
Коментувати

5 Коментарі

Оригінально,нічого не скажеш!

2019-05-23
Іштван
Відповіcти
1

Це буде як на фото,фото людини та її істррія? Я думала,їх нарядять в якісь образи, та покажуть іначими.

2019-05-23
Альона
Відповіcти
0

Фотовиставки з цими людьми чи шо,я не поняла. Там будуть їх фотографії? І це красіво?

2019-05-23
Соня
Відповіcти
0

Таких людей всі бояться,обходять,а тут таке дійство зробили. Даже не знаю.

2019-05-23
Натка
Відповіcти
0

БО «Світло надії» робить гарну справу,допомога таким людям – це круто і не кожен спроможний простягти руку допомоги.

2019-05-23
Ліна
Відповіcти
1

Останні новини:

Читайте також: